Online İç Mimarlardan Çalışma Odası Dekorasyon Tüyoları

Evden çalışmak ya da yaygın tabirle home office düzene sahip olmak bir noktadan sonra verimsiz, motivasyonsuz, enerjisiz bir iş yaşamına dönüşüyor. Özellikle pandemi ile birlikte evde geçirilen zaman artınca çalışma verimliliği düşmeye, çalışan motivasyonu azalmaya başladı. Online iç mimarlık ekibimiz, evden çalışanların hem motivasyonunu hem verimliliğini artıracak dekorasyon tüyoları ile eski enerjik iş yaşamına dönmek mümkün. İşte çalışma alanı dekorasyon önerileri;

Canlı ama sade yerleşim

Profesyonel anlamda evden çalışanlar ya da sınava hazırlık gibi ciddi bir ders temposuna sahip olanlar için en önemli dekorasyon önerisi karmaşadan uzaklaşmak. Çalışma odalarının odaklanmayı önleyecek kabalığa sahip olmaması, renk seçiminden eşya yerleşimine kadar her alanda bilinçli hareket edilmesi önemli. Çalışma mekânı ferahsa eğer mobilya seçiminde daha rahat hareket edilebilir, küçük bir alan söz konusuysa ise açık renklerin, minimal tasarımların öne çıktığı mobilyalar seçilmeli, yerleşimde çalışma masasının üstü ve etrafı mümkün mertebe sakin bırakılmalıdır. 

Çalışma odasına bitki desteği

online iç mimarlık nasıl çalışır

Ev dekorasyonu için yeşil bitkiler dekoratif bir unsur oluşturuyor. Çok klasik, tek renk ya da düz dekorasyonlarda aksesuar yerine çoğu zaman ev bitkileri kullanılıyor, saksı ve bitkilerin dekorasyona renk vermesi sağlanıyor. Online iç mimarlık çalışmalarında da öne çıkan bitkiler, motivasyonu artırmada başarılı bir performans gösteriyor, çalışma alanlarına doğal bir atmosfer kazandırıyor. 

Depolama ve keyif alanı için minimal ürünler

Ev ya da ev içinde çalışma odası dekorasyonu uygularken fonksiyonel ürünlerden yararlanmak verimliliği etkiliyor. Mekân verimliliğini sağlamada müthiş pratiklik sunan küçük parçalar, dekoratif bir görüntü de sunuyor. Online iç mimarlık için küçük parçalar, fonksiyonel ürünler, depolama alanı sunan zarif mobilyalar büyük önem taşıyor. Örneğin, çalışma alanında bir keyif ya da dinlenme alanı oluşturulacaksa iç tarafı depolama görevi gören puflar tercih edilebilir.  

Çalışma odası renk seçimi

Online iç mimarlık dekorasyon uygulamalarında eşya seçimi kadar renklere de önem veriliyor. Renkler çalışmayı, dinlenmeyi, huzuru, iştahı, uykuyu doğrudan etkiliyor. Duyguları etkileyen renkler, dekorasyonda bilinçli seçildiğinde motivasyonu ve verimliliği artırıyor. Halı, perde ve duvar renklerinde enerji veren, zihinsel dinginlik veren renkler tercih edilebilir. Çalışma odalarında koyu gri, füme, antrasit, lacivert, siyah, kum beji, vizon gibi sade renkler kullanılıyor. Ancak her insanın ruh hali ve enerjisi farklıdır. Özellikle yaratıcılık gerektiren işlerde turuncu, yeşil, turkuaz, mavi gibi daha canlı renklerin çalışma odasında kullanıldığını görebiliyoruz. 

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?