Minimal Ev Dekorasyonu Çalışması

Ev dekorasyonu çalışması artık minimal olmaya başladı. İnsanlar evlerindeki gereksiz eşyalardan vazgeçmeye başladı. Yani evinizde artık daha az eşya, çok huzur mantığı söz konusu. Sanat eserleri, tasarım, mimari ve dekorasyon gibi birçok alanda minimalizm bir yaşam felsefesi haline geliyor. İnsanlar az malzeme kullanarak artık hayatlarını sadeleştirmeye başladı.

Şimdi sizlere ev dekorasyonunda minimal çalışmalar konusunda bazı öneriler sunacağız;

online iç mimarlık nasıl çalışır

Fazlalık Olan Eşyalardan Kurtulun

Minimal ev dekorasyonu çalışması için ana kuralların başında fazlalıklardan kurtulmak geliyor. Öncelikle kopamadığınız ve işinize yaramayan eşyalardan kurtulmanın yollarını arayın. Raflarda ya da masaların üzerinde yer alan tüm fazlalıkları artık evinizde barındırmayın. Evinizde birkaç dekoratif aksesuar barındırmanız yeterli olacaktır.

Dekoratif Aksesuarlardan Vazgeçmeyin

vr 360 ile iç mimarlık

Minimal bir evde dekoratif aksesuar olmayacağı kocaman bir yalandır. Çok fazla aşırıya kaçmadan genel dekorasyon etkisi sağlayacak dekoratif vurgular yapabilirsiniz. Duvarınızda bir tane büyük bir resim asmak ya da küçük bir bitki kullanmak dekoratif olarak evinizi şık gösterecektir.

Duvarlarınızı Açık Renge Boyayın

Ev dekorasyonu çalışması yapıyorsanız ferah görünüm işinize yarayacak. Evlerinizde beklediğiniz etkiyi görmek için duvarlarınızı beyaz öncelikli olmak üzere açık renklere boyamalısınız. Bu sayede evinize ekstra aydınlık bir alan katabilirsiniz.

Detaylara Odaklanmaya Çalışın

Ev dekorasyonu çalışması yaparken minimal politika güdüyorsanız detaylara odaklanabilirsiniz. Küçük tasarım çalışmaları sayesinde evinizin sadeliğini koruyarak estetik mekanlar yaratabilirsiniz. İşlemeli bir yastık ya da ufak bir renkli battaniye ilk anda dikkat çekmese de evinize zenginlik katacak bir dokunuş olacaktır. Detaylarla evinizi şık yaşam alanına çevirebilirsiniz.

Mobilya Seçimi Önemlidir

Mobilya seçerken öncelikle sadeliği yakalayacağınız tonlara odaklanın. Doğal malzemelerden yapılan, gözünüze batmayacak masaları ve sehpaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bazı retro detaylar sayesinde sadeliği korurken diğer taraftan da tarzınızı da koruyabilirsiniz. Kaliteli ve karakteristik parçalar sayesinde evinizde dengeyi yakalayabilirsiniz.

Doğal Işıktan Yararlanın

Minimal ev dekorasyonu çalışması yaparken perdelerinizden kurtulabilirsiniz. Evinizin doğal ışık alması çok önemli detaylar arasındadır. Evinizde perdelerden sonra günışığı değmesini sağlayın. Perdelerden kurtulabileceğiniz ir ortam yoksa beyaz ya da bej gibi açık tonlara sahip modern perde modellerini tercih edebilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?