Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda küçük evlerde yaşama oranı daha çok arttı. İç mimarlık hizmetlerinde insanlar alanları daha işlevsel olarak kullanabilmek için küçük ev dekorasyonu desteğine ihtiyaç duyuyor. Küçük evlerde salonunuzda alanınız kısıtlıysa evinizi nasıl dekore edeceğinizi sizlere bazı önerilerle anlatacağız.

Küçük Salon Dekorasyonunda Renk Seçimi

online iç mimarlık nasıl çalışır

Küçük ev dekorasyonlarında salon dekore ederken öncelikle renk seçimini doğru yapmanız gerekir. Küçük alana sahip salonlarda renk seçiminde açık renkleri tercih etmeniz önemlidir. Açık renk tercih ettiğinizde eviniz daha büyük görünebilir.

Küçük salonlarınızı dekore ederken duvar dekorasyonlarında da mobilya seçimlerinizde açık renkleri tercih etmeniz yerinde olacaktır. Ayrıca zemin kaplamasında da bu şekilde tercihler yaparsanız salonunuzu daha geniş gösterebilirsiniz.

Mobilyalarınızı Duvarlara Dayamayı Deneyin

vr 360 ile iç mimarlık

Küçük salon dekorasyonu çalışmalarında koltuk takımınızı duvara dayalı konumlandırırsanız kullanım alanınızı kolayca genişletebilirsiniz. Mobilyalarınızın duvarlara dayanması evinizi direkt olarak daha geniş gösterecektir. Bu durumda salonunuz daha ferah bir yaşam alanı haline gelecektir.

Tercihiniz Minimal Seçimlerden Yana Olsun

Küçük ev dekorasyonu tercih edecekseniz gereksiz eşyalardan kurtulmanızı öneriyoruz. Küçük ev dekorasyonunun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız tercihinizi minimal seçimlerden yana olsun. İhtiyacınız olmayan eşyalar evinizde gereksiz bir sıkışıklığa yol açacaktır.

Evinizde geniş bir kullanım alanı arıyorsanız sadece işinize yarayacak eşyaları seçin. Ayrıca geniş bir yemek masası yerinde daha dar bir yemek masası işinizi görecektir. Seçeceğiniz mobilyalarda minimal seçim önerileri konusunda bir iç mimardan destek alabilirsiniz.

Ekstra Depolama Alanları Yaratın

Evlerde depolama alanları çok önemlidir. Küçük ev dekorasyonu kapsamında salon dekore edecekseniz sehpa ya da TV ünitesi gibi alanları işlevsel olarak kullanabilirsiniz. Küçük salonlarda evinizde kullanacağınız sehpa gibi alanlar depolama alanı olarak kullanılabilir. Yani çok amaçlı mobilya seçimi küçük evlerinizi daha işlevsel kullanmanızı sağlayacaktır.

Cam Mobilyalar Bütünlük Hissi Yaratacaktır

Yaşam alanlarında kullanılan mobilyalar küçük evlerde bölünmüşlük hissi yaratabilir. Ancak küçük evlerde durum böyle olmayacak. Cam mobilyalar seçerseniz bölünmüşlük hissini ortadan kaldırabilirsiniz. Küçük ev dekorasyonu online iç mimarlık çalışmalarında masa, sehpa gibi tüm mobilyalarınızı cam olacak malzemelerden seçebilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?