Mimaride Yeşil Çatı Trendi

Mimaride yeşil çatı trendi devam ediyor. Şehirleşme arttıkça yeşile olan ihtiyaç da aynı oranda artıyor. İç mimarlar, yeşile duyulan özlemi yalnızca ev dekorasyonu kapsamında saksı bitkileriyle değil, teras ve çatı bahçesi dekorasyonu uygulamalarıyla gideriyor. Son yıllarda artış gösteren çatı bahçesi uygulamaları, şehrin göbeğinde, yapılaşmanın ortasında adeta bir nefes alanı oluşturuyor. Online iç mimarlık çalışmalarında dış mekân dekorasyonu hizmeti de veren Evimi Tasarla ekibi balkon, teras, çatı dekorasyonu ile beğenileri topluyor. Boş, atıl durumdaki çatılara yemyeşil, nefes alabilen bir yeşil çatı tasarımı yapmak ya da bir kış bahçesi oluşturmak kullanılmayan çatıları yaşama kazandırıyor. Çatılara yeşil alan, çardak, havuz gibi birçok konfor ve keyif tasarımları yaptırılabiliyor.

Çatı bahçesi dekorasyonu ile yeşil yaşam

online iç mimarlık nasıl çalışır

Teraslı ev sahipleri, geniş balkonu olanlar ya da boş duran çatısını değerlendirmek isteyenler dünyada da çok popüler olan çatı bahçesi dekorasyonunu tercih ediyor. Çatılar çoğu zaman sadece yalıtımın yapıldığı boş alanlardır. Daha yeşil bir yaşam arzusu sonucunda yeşil çatı dekorasyonu trendi tüm dünyaya yayıldı. Ülkemizde de dış mekân mimarlık hizmetleri kapsamında gerçekleştirilen çatı dekorasyonu, modern yaşamın kalitesini artırıyor. Online iç mimarlık hizmetleri almak istediğinizde yalnızca evin iç bölümüyle sınırlı kalmak zorunda değilsiniz, çatınızı yemyeşil bir konfor alanına dönüştürebilirsiniz.

Yeşil çatı dekorasyonunda ahşap bahçe mobilyaları, çardaklar, çatı havuzları, yeşil atmosferi canlandıran unsurlar oluyor. Çatıda yıl boyunca bir keyif alanı oluşturmak için ise kış bahçesi tercih ediliyor. Çatıya yapılan yeşil temalı her dekorasyon ve uygulama, yıl boyunca işlevselliğini koruyor. Süs havuzları, yüzme havuzları, yapay göl tasarımları çatıların ferah görünmesine yardımcı oluyor. Apartman ve site gibi ortak yaşam alanlarında ortak bir kararla çatıya yeşil dekorasyon uygulayıp piknik ortamı dahi sağlanabiliyor. Online iç mimarlık ekibimiz, çatılara şık dokunuşlarda bulunuyor; ev ve ofislerin taptaze bir hava ile tanışmasını sağlıyor. Dış mekan dekorasyonu hizmetlerimiz arasında balkon, teras, çatı, bahçe dekorasyonunda etkili çözümler sunan ve çok şık tasarımlar hazırlayan Evimi Tasarla, online iç mimarlık hizmetleri ile herkese ulaşmayı başarıyor. 

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?