Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası tasarımı odanın uyku ve dinlenme alanı olmasından ötürü diğer odalara göre biraz daha önemlidir. İç mimarlık hizmetlerinden yararlanan herkes sıra yatak odasına geldiğinde dekorasyonun daha da incelikli hale geldiğini, iç mimarların çalışmalarında sadece görsele odaklanmayıp odada uyuyacak kişilerin ruh sağlığını, uyku kalitesini, dikkat dağınıklığını bile önemsediğini görebiliyor. Yatak odanızı dekore ederken birçok şeyden feragat etmenizi öneririz, örneğin televizyon, bilgisayar ve akıllı telefonlarınızı daha efektif kullanmanızı sağlayacak özel cihazlar gibi. İdeal bir uyku peşindeyseniz eğer televizyon ve telefon odağından vazgeçip dekorasyonunuzda renklere yönelmenizi, daha nitelikli eşya seçimi yapmanızı öneririz.

Bugün sizlere küçük yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır, nelere dikkat edilir birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Açık renkten ödün vermeyin

Koyu renkler dekorasyon çalışmalarını zenginleştiriyor ve çoğu mekâna müthiş bir kalite sunuyor olabilir ancak uyku odanız fazlasıyla küçükse eğer koyu renklerden vazgeçmenizi öneriyoruz. Zira yatak odanızda huzurlu olmak, ferahlığı hissetmek uyku kalitenizi olumlu etkiler. Çocuk odası dekorasyonu yaparken de bu önerimiz aynen geçerlidir. Özetle; yatak odanızı daha büyük gösterecek açık renkleri tercih etmeye dikkat edin.

Yatağınızı doğru konumlayın

vr 360 ile iç mimarlık

Yatak odanızdaki alan gerçekten sınırlıysa yatağınızı sağ ve sol köşesi boş kalacak şekilde konumlandırmaktan vazgeçin. En azından her iki köşeye birden komodin koymak için ısrarcı olmayın. Yatağınızın bir yanını duvara yaslayarak da çok şık yatak odası dekoru oluşturabilirsiniz. Dekorasyon fikirleri kapsamında küçük bir araştırma yaptığınızda çok şık, zengin fikirler bulabileceğinizi göreceksiniz.

Minimal yatak ve mobilyalar tercih edin

Küçük ev dekorasyonu önerilerinde minimal eşya önerisi her zaman iç mimarlık çalışmalarını güçlendirir. Küçük bir yatak odasına tüm alanı kaplayacak bir yatak asla önerilmez. Yatak ve mobilya seçerken daha zarif, kibar köşelere, hatlara sahip eşyalara yönelmeniz gerekiyor. Aksi halde yatak odanızda değil yaşam alanı hareket edecek alan bulmakta bile zorlanırsınız.

Yatağınızın altını değerlendirmeyi unutmayın

Yatak odası dekorasyon fikirleri vermeye devam ediyoruz: Yatağınızın altını depolama alanı olarak kullanın! Yatağınız bazalı ise zaten birçok eşyanızı buraya koyabilirsiniz ancak yerden yüksek, karyola tipi bir yatak kullanıyorsanız dekoratif kutular satın alarak eşyalarınızı bu kutulara, kutuları ise yatağınızın altına istifleyebilirsiniz.

Duvar dekorasyonunuzu güçlendirin

Evet, küçük bir yatak odanız var ama unutmayın ki küçük odalara dekorasyon yapmak her zaman daha eğlencelidir. Örneğin küçük salon tasarımı yapılırken duvarlardan çok yardım alınır; kütüphaneler hep duvara monte edilerek düzenlenir. Yatak odanızda da aynısını yapabilir, duvar tasarımı oluşturabilirsiniz. Mesela yatağınızın her iki yanına komodin koyamıyorsanız hatta bir bölümünü duvara yaslamak zorunda kaldıysanız hemen yatağın üst bölümünü komple ya da sadece sağ – sol olmak üzere değerlendirerek raf kullanabilirsiniz. Raflara su, kitap, lamba ve benzeri birçok eşyanızı koyabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?