2020′ nin Trendi Klasik Mavi İle Dekorasyon

2020 yılının trend rengi, Pantone Color Institute tarafından klasik mavi olarak belirlendi. Klasik mavi, yeni dönemdeki güvenilir ve istikrarlı bir temel oluşturma isteğimiz üzerinden ilham alıyor.

Pantone 19-4052 zamansız ve kalıcı bir renk olarak nitelendirilirken insan ruhuna huzur ve sükunet getiriyor. Düşüncelerimizin odağını bulmasına yardımcı olarak konsantrasyonu arttırıyor.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Eğlence, moda, ürün tasarımı ve mimari gibi pek çok sektörü etkileyen yılın pantone rengi, klasik maviyle bu sene de görsel olarak bize dokunabilecek her platformda karşımıza çıkacak.

Klasik Mavinin İç Mekan Tasarımına Yansımaları

Çalışma Mekanlarında Klasik Mavi…

İç huzurla birlikte stresi azaltan ve esnekliği sağlayarak odaklanmayı arttıran klasik mavi özellikle çalışma odalarının vazgeçilmezi haline dönüşebilir. Koyu ve iddialı bir ton olan klasik maviyi mekanda optimum şekilde kullanmak için odanızda bölgesel dokunuşlar yapın. İddialı renklerin bölgesel olarak kullanılması ve açık tonlarla kombinlenmesi mekandaki ferahlık hissini arttırır ve görseldeki kalite algısını üst seviyeye taşır.

Salon ve Oturma Odalarının Ağırbaşlı Ama İddialı Mavisi

Salon tasarımında seçkin bir görsel yaratmak için dekorasyon ürünleri ile kırlent, halı, perde gibi tekstil ürünlerinde klasik mavi ve tonlarına gidilebilir. Böylelikle hem ağırbaşlı hem de yabancılık çekmeyeceğiniz samimi bir mekan yaratabilirsiniz. Kitaplık, raf, tekli koltuk gibi mobilya ürünlerinde de kararında kullanılan klasik mavi hoş bir atmosfer oluşmasını sağlayacak.

Yatak Odalarında Huzur ve Sakinlik Arayanlara…

vr 360 ile iç mimarlık

Yatak odası iç mekanlarında yatak başı duvarına uygulanacak klasik mavi renkli bir kaplama ya da tekstil ürünlerindeki mavi tonlar dinlendirici ve huzur verici etkisiyle sıcak bir uyuma mekanı yaratmanızı sağlayacak. Burada kritik olan klasik mavi ve tonlarını beyaz, krem, bej gibi açık renk tonlarla dengelemeniz. Dilerseniz uçuk pembe, kavuniçi gibi yumuşak tonlarla da klasik maviyi bir araya getirebilirsiniz.

Evinizin Tarzını Girişinden Belli Edin

Antrede bölgesel bir duvarı klasik maviyle renklendirerek önüne şık bir dresuar yerleştirebilirsiniz. Evin girişinde uygulayacağınız bu dikkat çekici dokunuş,  yaşam alanınızın geneliyle ilgili estetik algının daha girişten itibaren olumlu bir noktaya evrilmesini sağlayacaktır. Tercihiniz ne olursa olsun ev iç mekanında kullanacağınız iddialı renklerin kendi içinde bir denge oluşturmasına dikkat edin. 2020‘nin cool rengi klasik mavinin hepinize bolluk ve şans getirmesi dileğiyle…

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?