Yatak Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Ev dekorasyonu yapmak dünyanın en keyifli aktivitelerinden biri sayılıyor. Renkler, eşyalar, aksesuarlar, duvarlar, odaların uyumu derken her detay yeniden şekillendiriliyor. Dekorasyon keyifli olduğu kadar stresli ve zahmetli bir işlemdir. Evinizi yeniden dekore ederken eşya seçmek, renklerle haşır neşir olmak hoşunuza gidiyor olabilir ancak dekorasyonun her detayıyla uyum istediğini, renklerin tüm dekorasyonu etkileyebileceğini unutmamalı ve bu yönde adımlar atmalısınız. Birçok kişi dekorasyonda ipin ucunu kaçırdığı için online iç mimarlık hizmetlerinden yararlanıyor. Online ev dekorasyonu hizmeti sayesinde oturduğunuz yerden evinizi yeni baştan dekore edebilirsiniz. Evinizin fotoğraflarını, ölçülerini, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı aktarmanız halinde kısa sürede profesyonel bir dekorasyon rehberine sahip olabilirsiniz. İşte bu kapsamda yatak odası dekorasyonu yaparken renk seçimleri nasıl olmalı, hangi renkler trend bu konuda size ipuçları vermeye geldik.

Pastel renkleri inceleyin

online iç mimarlık nasıl çalışır

2019 renk ve mobilya trendlerini incelediğinizde sizi pastel tonlar karşılayacak. Şeker pembesi, şampanya rengi, su yeşili, gül rengi, limon sarısı, somon rengi gibi yumuşak pastel tonlar  yaparken size ilham verebilir. Renk seçerken kendinizi sadece duvar rengi olarak sınırlamayın, duvarlarda beyaz – kum beji gibi nötr bir renk kullanıp mobilya, nevresim, perde gibi detaylarda pastel tonlara yönelerek istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Yatak odanızda canlı renkler yerine yumuşaklığıyla öne çıkan sakin, pastel tonlar kullanmanız uyku kalitenizi de olumlu yönde etkiler.

Perde renklerine dikkat edin

Yatak ve çalışma odası dekorasyonu yaparken perdenin rengine ve yapısına çok dikkat etmelisiniz. Uyku kaliteniz renklerden, ışıklardan doğrudan etkileneceği için görsellikle birlikte diğer unsurları da önemseyin. Örneğin çok ince yapılı, açık renkli perdeler seçmek yerine daha pastel, koyu tonlara yönelerek odanızı dekore edebilirsiniz. Açık renk perdeye yönelecekseniz eğer fon renginde dilediğiniz rengi seçebilir, güneşlikte ise kalın yapılı perde tercih edebilirsiniz. Örneğin güneşliğinizi kalın yapılı bir kumaş ya da stor seçebilir, fonda ise şifon, tül, dantel detaylı stor kullanabilirsiniz. Perde renginde odadaki mobilya renklerini esas alabilirsiniz; açık renk mobilyanız varsa renkli, canlı perdeler; canlı mobilyalarınız varsa ise sakin renklerde perde seçmeye özen gösterin.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?