Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası tasarımı yapılırken profesyonel öneriler her zaman kolaylık sağlıyor. Yatak odası kişinin aslında günün yorgunluğunu attığı, huzurlu uyku alanı olduğundan dekorasyonunu yaparken birçok şeye dikkat etmek verimli sonuçlar alınmasında etkilidir. İyi bir sonuç almak için elbette iç mimarların, dekoratörlerin önerileri ve dekorasyon fikirleri dikkate alınmalıdır. Zira bazen tamamen kafamıza göre oluşturduğumuz dekorasyondan çok çabuk sıkılabiliyor ya da beklediğimiz atmosferi oluşturamayabiliyoruz. Verdiğimiz iç mimarlık desteği ile şahane yatak odaları tasarlayabilirsiniz.

Öncelikle yatak odası dekorasyonuna başlamadan önce bir tema oluşturmanızı öneririz. Örneğin sakin, sade bir tema ya da enerjik, canlı bir tema gibi seçimler yapabilirsiniz. Temanızı belirledikten sonra işler kolaylaşıyor. Sakin bir görüntü istiyorsanız eğer seçeceğiniz renkler yumuşak tonlarda, mobilyalarınız ise daha zarif formlarda olmalıdır. Aydınlatma ise ayarlanabilir şekilde olabilir.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Yatak odanızda aynı zamanda sinema & okuma keyfi yapmak istiyorsanız televizyon asacağınız duvarın koyu renk olmasını sağlayabilirsiniz. Televizyonun asılacağı seviyenin yatak boyu ile orantılı olmasına özen göstermelisiniz. Yatak odanızın küçük bir bölümünü rahat bir koltuk ve sehpa ile anında okuma köşesine çevirebilirsiniz. Yatak odasında böyle bir köşe olması odaya işlevsellik katıyor. Bebekli aileler için bu köşeler bazen konforlu bir emzirme köşesine dahi dönüşebiliyor.

Yatak odası perdeleri odanın tarzını büyük oranda etkiliyor. Perdeler her zaman ev dekorasyonu açısından önem taşımıştır. Perde seçiminizle odayı romantik, modern, klasik gibi farklı tarzlara dönüştürebilirsiniz. Sade dekorasyonlarda çok fazla aksesuarın, hareketin yer aldığı perdeler önerilmiyor. Yatak odanızda genel anlamda romantik bir hava estirmek istiyorsanız açık renk, düz veya minik desenli uçuş uçuş perdeler, abartıdan uzak şık avizeler ve birkaç bahar dalı ile istediğiniz romantik temayı oluşturabilirsiniz.

Küçük yatak odası dekorasyonu için ise minimal eşyalar kullanmasını öneririz. Örneğin büyük bir avize yerine daha küçük bir avize, büyük ve geniş gardırop yerine çok bölmeli zarif dolaplar, koyu renkler yerine açık renkler, hem dekorasyona hem de ihtiyaca yönelik aynalar kullanılması yatak odasını daha büyük gösterirken diğer yandan sizlere ayna ihtiyacını sunmuş olur. Detaylara önem verdiğiniz sürece iyi bir dekorasyon yapabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?