Ev Dekorasyonuna Dair Önemli İpuçları

Yaşamımın en konforlu ve güvenli alanı kabul edilen evleriniz, yapacağınız ev dekorasyonu ile daha keyifli hale gelebiliyor. Evin her odası hatta her köşesi ayrı bir dekorasyon alanıdır. Odalarda farklı bütünde ise birbirinden farklı fakat uyumlu, zevkle döşenmiş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Ev dekorasyonu çalışması, birden fazla avantaj sağlıyor; şık ve rahat bir ev, tarzınızı yansıtan bir dekor ve yaşamın stresinden kaçış fırsatı oluşturuyor. İç tasarımda faaliyet gösteren dekoratörler, ev dekorasyonları için her bölüme ayrı dekor önerileri sunuyor, ipuçlarıyla evinizi zenginleştirmenize yardımcı oluyor.

Salon tasarımında sadelik anlayışı

online iç mimarlık nasıl çalışır

Salon dekorasyonu önerisi isteyenlere iç mimarlar ve dekoratörler genellikle sade tasarımı öneriyor. Salonlar büyük oranda misafir geldiğinde sık kullanıldığından, salonun genel havasının sade ve şık olması daha işlevsel bir yaşam alanı oluşturulmasına zemin hazırlıyor. Profesyonel anlamda dekorasyon yapanlar, sadeliğin altını çiziyor. Hem ev sahiplerinin hem de misafirlerin kendisini rahat hissedeceği bir ortam oluşturmada renk, eşya ve obje sadeliği ön plandadır. Aynı anda işlevsel ve sade bir salon oluşturmanın mümkün olduğunu iç mimarlık desteği aldığınızda fark edeceksiniz.

Sıcak ve konforlu oturma odası tasarımı

Online iç mimarlık desteği ile oturma odalarınızı sıcacık, konforlu, huzurlu ve şık bir tasarıma kavuşturabilirsiniz. Çok sık vakit geçirdiğiniz oturma odanızın soğuk renklerden ve kötü eşyalardan oluşmasındansa modern, şık, huzurlu, insanı mutlu edecek bir renk ve eşya görüntüsünde olmasını elbette tercih edersiniz. Dekoratörler, oturma odası dekorasyonunda toprak ve pastel tonlardaki renkleri öneriyor. Eşya ve renk seçimi birbirini dengelemeli, obje seçiminde odanın hacmi esas alınmalıdır.

vr 360 ile iç mimarlık

Yatak odası ve Çocuk odasında kişiye özel tasarımlar

Çocuk odası tasarımı genellikle cinsiyete göre yapılır. Ancak çocuk odalarında profesyonel iç mimarlar, dekoratörler cinsiyet, yaş, eğitim ve gelişimi esas alarak bu çerçevede çocuğun ruhsal gelişimine katkı sağlayacak şekilde bir dekorasyon programı hazırlar. Yatak odalarında ise pek çok tarz bulunuyor; modern, geleneksel, Country, loft, spor, şık, klasik, avangart gibi. Yatak odası tasarımı tamamen kişilerin talep ve dekorasyon tarzıyla şekillenir. Genel öneri ise göz yormayan, zihinsel anlamda kötü etkileşim yapmayan renklerin seçilmesidir. Özellikle yoğun stres sahibi olanlar, uyku problemi yaşayanlar için uykuyu kaçırmayacak bilakis kişiyi uykuya hazırlayacak renk seçimleri yapılabiliyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?