Verimliliği Artıran Çalışma Odası Dekorasyonu

Çalışma saatleri içerisinde dikkatlerin dağılmaması, işe olan konsantrasyonun üst seviyede olması şüphesiz herkesin istediği bir durumu işaret ediyor. Özellikle iş yerlerinde yöneticiler verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için uğraşıyor. Aynı verimli çalışma alanını evde hazırlamak için iç mimarlar özel bir tasarım planlıyorlar. Evde çalışma ortamı hazırlamak masa ve sandalye ile yeterli olmadığından daha özenli ve detaycı bir dekorasyon ile istenilen verimli atmosferi oluşturmak mümkün. Verimlilik için yapabileceğiniz çalışma odası dekorasyonu önerileri şöyle;

Sakin ve düz renkler konsantrasyonu artırıyor

online iç mimarlık nasıl çalışır

Çalışma odalarında genellikle beyaz, bej gibi açık ve düz renkler ya da daha koyu olan lacivert, siyah renkleri uygulanıyor. Renklerin zihin yapısında çeşitli etkilere sahip olması bu tarz dekorasyonlarda renk seçiminin bilinçli yapılmasını gerektiriyor. Çalışma odası dekorasyonu için hareketli renklerden, duvar kâğıtlarından uzak durmanız sakin bir duvar yapısı oluşturmanız ideal olacaktır.

Huzur atmosferi için kitaplık oluşturun

Kitaplar ders çalışırken de ofis işi yaparken de kişiye huzur veren, kafasını toparlamasını sağlayan unsurlardır. Çalışma odanıza kitaplarınızı sıralayacağınız büyük ya da minimal bir kütüphane oluşturabilirsiniz. Kitaplar hem okuma düzeninizi kolaylaştırır hem de ev dekorasyonu anlamında mekânı zenginleştirir. Çalışırken ise ihtiyaç duyduğunuz kitaba anında ulaşarak vakit kaybı ya da dikkat dağınıklığı yaşamazsınız.

vr 360 ile iç mimarlık

Masa seçimi işlevselliği etkiliyor

Çalışma odası dekoru tasarlanırken vaktin büyük bir bölümü masa başında geçeceğinden masa seçimi dikkatli yapılmalıdır. Çok küçük masalarda dosyalar ve çay – kahve fincanları için yeterli alan sunmadığından çalışan kişiye alan sıkıntısı ve stresi yaşatıyor. Oda büyük ise masa tercihi de orta ve büyük ölçülerde olmalıdır. Diğer yandan minimal bir oda söz konusu ise açılır kapanır orta boy masalar ya da sabit masaya ek olarak portatif bir masa kullanılabilir.

Sandalye seçiminde konfor verimliliği artırıyor

Masa başı çalışanlar için sandalyelerin konforu elbette önem kazanıyor. Sandalye hem rahat hem de ergonomik bir yapıda olmalıdır.  veren profesyoneller, kişiler uzun süre masa başında oturacağı için sandalye seçimi yaparken bel, boyun desteğinin incelenmesini istiyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?