İlkbahar esintisini evinize taşımak için pratik öneriler

Pratik fikirlerle ilkbahar havasını evinizde hissetmek için kendin yap kapsamında öneriler

Bahar kapımıza geldi…Ağaçlar sürgünlerini verdi hatta bazıları çiçek açtı, kuşlar cıvıl cıvıl, dışarıda mis gibi temiz bir bahar havası.  Evlerimizi de doğanın bu uyanışına ortak etmek inanın hepimize iyi gelecek. İşte sizlere ilkbahar dekorasyonu için fazla bütçe ayırmadan ama hobi olabilecek ama çok da fazla uğraş gerektirmeyen pratik öneriler..

Bahar dalları ve taze çiçekler:

Bahar dalları ve taze çiçekler ilkbahar dekorasyonu için en önemli unsurlardandır diyebiliriz. Bahar dallarını evin içinde gösterişli bir vazo ile değil de kullanılmayan emaye teneke sürahi veya düz cam bir vazo, cam damacana gibi basit bir şekilde sergilemek onların enerjisini daha güzel sergiliyor.

online iç mimarlık nasıl çalışır

.    

               

vr 360 ile iç mimarlık

Çiçekleri evde sergilemenin farklı ve esprili yollarını deneyebilirsiniz. Mesela çocuğunuzun artık ona olmayan eski yağmur çizmeleri neden yeni vazonuz olmasın?

 

 

 

 

 

 


Yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz  ahşapları kestirip üzerlerine ferforje askıları ters olarak takın. Sonra elinizdeki reçel kavanozlarını hasır iplerle askılara asın. Geriye de içine mevsim çiçeklerinde koyup biraz su eklemek kalıyor.

 

 

 


Bu ahşap platformları başka şekilde de kullanabilirsiniz. Bunun için parlak düz başlıklı ahşap çiviler ve bir çekiç gerekli. Önceden belirlediğiniz figürü çizdiğiniz ahşaba çizgileri takip ederek çivileri çaktıktan sonra hasır ip veya ince tel ile her birinin etrafına dolanarak bir kaç defa geçirin. Sonra oluşan figürün üzerine çiçekler yerleştirin. Burada tamamen sizin yaratıcılığına kalmış bir sonuç sizi bekliyor.

 

 

Biraz daha az uğraşmalı bir şey isterseniz bir önerimiz daha var. Beyaz seramik kavanozlar alın bunlara altlık oluşturacak bir ahşap kutucuk bulun. Kutucuğu mint rengine boyayın baharı en güzel ifade eden renklerdendir. Sonra kavanozlarınızın ağzını hasır iplerle fiyonk yaparak sarın. İçlerine aynı tip ve renkte çiçekleri sapları görünmeyecek şekilde yerleştirin.

Meyvelerin enerjisini kullanın:

Bahar meyveleri sadece tüketince değil daha gördüğümüz andan itibaren bize güç verirler. Baharı en iyi simgeleyen unsurlardan biri de limondur. Zaten baharda da birçok defa evlerde kullanılacağı için bol bol bulunan limonları dekoratif bir şekilde cam bir kavanozun içerisine yerleştirin. Ayrıca ekşi yeşil elma ve erik de yine baharın temsilcileri olarak ev dekorasyonunda cam çanaklarda ve metal kaselerde sunulunca ilkbahar dekorasyonu anlamında enfes görüntüler ortaya çıkıyor.

Mekanlarınızı tazeleyin:

İlkbahar dekorasyonuna belki de başlamadan önce yapılması gereken en önemli şey ev detoksu. İşe önce her gün sizin göz önünüzde olan yatak odanızdan, çalışma köşenizden hatta antrenizden başlayın. Bu alanlarda detoks yapın, eskimiş köhnemiş hatta kullanılmayan şeyleri atıp arınmak, tazelenmek için bahar iyi bir fırsattır. Arındıktan sonra daha yalın ve sade şeyler yerleştirin. İçinde minik bir bitki bulunan sizin ilginizi bekleyen bir kaç unsur olsun. Yatak başınızda kıştan kalma karanfil kokulu mumlara son artık gerçek çiçekler yerini alsın.

         

 

Bitkileriniz elden geçirin:

Evdeki tüm bitkilerin topraklarını yenileyin. Saksılarını doğru boyutlandırın bazılarını büyütmek gerekebilir. Eski saksılarınızı üzerine önceden yapıştırıcı sürüp sonra halat sararak onlara yeni bir görünüm sağlayabilirsiniz. Şu ara rahatlıkla bulabileceğiniz papatya lavanta gibi baharı temsil eden çiçeklere teneke veya ahşap saksılar çok yakışıyor. Ayrıca minik ev seraları ve mutfaklarınızda oluşturacağınız minik köşelerde maydanoz fesleğen biberiye gibi otları yetiştirebilirsiniz.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve unutmayın evinizi tazelemek ve bahara hazır etmek için eğer aksesuarlarınız yenilemek, duvar boyanızı değiştirmek gibi konularda öneriler isterseniz EvimiTasarla ekibi olarak “Tazelenme Paketi’miz” ile yardımcı olabiliriz. Mobilyalarınızı değiştirmeden aksesuar, duvar boyası, ev tekstili önerileri ile iç mimari dokunuşlar sayesinde mekanınıza yeni bir ruh kazandırabilirsiniz. Evinizin iç mimari tasarımında deneyimli mimarlarımızdan oluşan ekibimiz çalışarak bir proje hazırlıyor. Size önereceğimiz aksesuarları bize daha önceden belirleyip vereceğiniz bütçenizin içerisinde kalma şartı ile özenle seçiyoruz ve bunları bir alışveriş listesi halinde size veriyoruz. Bu alış veriş listesindeki ürünleri satın alıp projede gösterilen yerlere koymak size kalıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?