Yılbaşı Dekorasyon Önerileri

Kış aylarına sıcaklık ve hareket katan yılbaşı kutlamaları için hazırlıklar başladı. Siz de evinizin dekorasyonunu yılbaşı konseptine uygun olarak değiştirmeye ne dersiniz? Böylece yeni yıl yaklaşırken yılbaşı ruhunu evinizde hissedebilir, hazırlamış olduğunuz dekorasyonun tadını çıkarabilirsiniz. Bu konuda sizin için hazırladığımız tavsiyeler ve ilham veren görseller ile yapacağınız hazırlıklar da bir o kadar keyifli olacaktır.

yılbaşı temasıyla süslenmiş kulübe

Işıl ışıl bir yılbaşı için dekorasyonumuzda yapacağımız küçük dokunuşlar ile yeni yıl ruhunu evimizde hissedebiliriz. Bunu sağlayacak olan biraz kozalak, biraz mum ve bir çam ağacı aslında… Tabi ki dekorasyon burada bitmiyor, tasarımda detayların önemini unutmamak lazım…

online iç mimarlık nasıl çalışır

Stil sahibi bir dekorasyon için yılbaşı aksesuar seçimini nasıl yapmalıyız?

yılbaşı ağacı, yılbaşı süsleri, şömine ve salon

Dekorasyona evinizin girişinden başlayarak, giriş kapınıza asacağınız yılbaşı konseptli bir kapı süsü ve halı ile misafirlerinizi yılbaşı ruhu ile karşılayabilirsiniz.

yılbaşı temalı paspas

Yılbaşı dekorasyonu denildiğinde akla ilk gelen şeylerden biri yılbaşı ağacı ve ağaç süslemesi olur. Yılbaşı ağacı dekorasyonun vazgeçilmez parçasıdır. İster küçük bir ağacınız olsun, ister büyük… Çok farklı çeşitlerde yılbaşı ağacı bulmak mümkün. İsteğiniz doğrultusunda yılbaşı ağacınızı seçtiniz. Peki ağacınızı nasıl süslemelisiniz?

minyatür yılbaşı ağacı tchibo
TCHIBO
yılbaşı ağacı parçası
TCHIBO
vr 360 ile iç mimarlık

Yılbaşı ağacını süslerken aksesuarlar, renkler ve aydınlatma önemlidir. Klasik kırmızı, yeşil bir renk kombinasyonu yapabileceğiniz gibi bembeyaz veya rengarenk farklı bir tasarım da deneyebilirsiniz.

yılbaşı ağacı ve oturma odası grubu
ZARA HOME

Hazır yılbaşı ağacı süslerini kullanarak pratik bir yol izleyebilirsiniz. Bunun dışında sizin için anlamı olan aksesuarları da ağaç süslemenize ekleyerek yeni yıl atmosferine katabilirsiniz.

Yılbaşı ağacınızda, duvarlarda veya evinizin çeşitli köşelerinde kullanacağınız, sarı led ampüller ile ortama ışıltı katarken daha sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ayrıca dekoratif aydınlatma elemanları ile dekorasyona şıklık katabilirsiniz.

pembe tonlarında dekoratif yıldız tchibo
TCHIBO
dekoratif çam ağacı ikea
IKEA

Yeni yıl için motivasyon kaynağı olacak sözlerden oluşan stickerlar ile duvarları hareketlendirirken kendi enerjinizi de yükseltmek iyi bir fikir olabilir. Yılbaşının vazgeçilmez aksesuarlarından biri de mumlardır.

Ortamın sıcaklığını arttıran mumların yanı sıra yılbaşı atmosferini pekiştiren kozalaklar, çam ağacı yaprakları, askılı hediye çorapları, dekoratif yılbaşı şapkaları ve yastıkları renkli bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır.

dekoratif yastık yargıcı homeworks
YARGICI HOMEWORKS
BAKIR İSTANBUL

 

Yılbaşı sofrası, dekorasyonun, yeni yıl ruhunu hissettiren önemli bir parçasıdır. Yılbaşı akşamı yemek masanızın düzeni keyiflerinizi daha da yerine getirecek. Işıltılı objeler, mumlar, peçeteler, dekorasyonun bir parçası haline gelen yılbaşı  kurabiyeleri…

mum şamdan zara home
ZARA HOME

Evde kendiniz yapabileceğiniz değişik şekillerde kurabiyelerin yanı sıra yine yapımı size ait olan aksesuarlar da üretebilirsiniz. Böylece dekorasyona şıklık katarken aileniz veya arkadaşlarınız ile beraber yapabileceğiniz eğlenceli bir aktivite yaratmış olursunuz.

Yılbaşı Konseptine Uygun Kapı Süslemeleri

Kapılar yalnızca bir geçiş noktası değil mekânsal başlangıç ve ayrışmanın gerçekleştiği oluşumlardır. Mekansal bitişler gerçekleşirken o an düşünmesek de adım attığımız yerlere yeni beklentiler içinde iyi niyet, huzur ve mutlulukla girmek isteriz. Pozitif enerji ve ruhumuzu yükseltecek değişimler yapmanın büyük küçük pek yolu olsa da küçük dokunuşlarla büyük etkiler yaratılabilir.

Yeni yıl da pek çok inanışta yeni başlangıçlara atılan ilk adımı ve temiz bir sayfayı simgeler. Yeni umutlara açılan yeni yıla arkamızda tüm olumsuzlukları bırakarak huzurlu beklentilerle girmek isteriz. Bu hissiyatı kuvvetlendirebilmenin ve mekanın geneline yansıtabilmenin en pratik yollarından biri de yılbaşı kapı dekorlarının yerinde ve kişiliğe uygun kullanımıyla mümkündür.

Yaşam alanlarımızda doğru enerjiyi doğru şekilde kullanabilmenin ve uyumu yakalayabilmenin yöntemi olan ve Çin kültüründen gelen Feng Shui’ye göre de evin giriş noktaları evin genel hissiyatıyla ilgili bize fikir veren ilk izlenimin gerçekleştiği noktalardır. Yalnızca giriş kapılarında değil, ayrışmanın olduğu diğer kapılar da yılbaşı konseptine entegre edilerek bu bilinçle ele alınabilir.

Kapı Dekoru Seçimi

Günlük yaşamda ya da yılbaşı gibi özel günlerde kullanılacak olsun mekanın genelinde olduğu gibi kapı süslemelerinde de kişinin kendine iyi geleni belirlemesi ve tasarım kararlarını bu yönde oluşturması gerekir. Huzur ve mutlulukla bütünleştirilebilecek kurutulmuş çiçek buketleri, şapkalar, hasır kurdeleler,  küçük çiçek çelenkleri ve ‘mood board’lar kapılara asmak için kullanılabileceği gibi,  diğer ev sahipleri veya misafirlere verilmek istenen eğlenceli mesajlara, elyapımı püsküllere kapı kollarında yer verilebilir.

Bir mekanın atmosferini belirlemenin tek koşulunun büyük değişikliklerle sınırlı kalmayacağı bilinciyle küçük ama mekanın tümündeki duyguyu ortaya çıkaracak dokunuşlar kapı süslemeleriyle güçlendirilebilir.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?