2019’a İlk Adım…

Stil, Sağlık, Moda, Seyahat, ve Astrolojik Derlemeler...

 

Taptaze umutlarla adım atmayı düşlediğimiz 2019’a sayılı günler kala, 2018’den değerlendirmeleri içeren dekorasyondan bağımsız seyahat, sağlık, yeme-içme, stil ve astroloji gibi haberleri farklı yayın ve isimlerin yorumları üzerinden sizler için derledik.

Yeni Yılın Hareketli Durağı: Viyana
online iç mimarlık nasıl çalışır

 

 

vr 360 ile iç mimarlık

 

Yılbaşı için pek çoğumuz planını yapmış sabırsızlıkla yeni başlangıçlara yelken açacağı günü bekliyordur. Yine de planlarını son dakikaya bırakan, anı yaşama konusunda ısrarcı kişilikler için renklerin ve hareketin şehri Viyana yeni yıla dinamik bir başlangıç için iyi bir seçenek olabilir. Işıltılı ve renkli caddeleri, insanı bambaşka dünyalara götüren pazarlarıyla Viyana, Hürriyet yazarı Nurgül Büyükkalay’ın bakış açısıyla buradan incelenebilir.

Yeni Yıla Sağlıkla Girin

Küçücük dokunuş ve düzenlemeler hayatımızda büyük değişikliklere yol açarak bizi olmak istediğimiz kişiye dönüştürebilir. Bu noktada hayalimizdeki ‘mutluluk’ kavramına daha da yaklaştığımızı fark ederiz. Doç Dr. Halit Yerebakan’ın Sabah gazetesinde kaleme aldığı ‘‘Yeni Yılda Kilo Vermek İçin Soğuk Su İçin’’ başlıklı yazısı hem bilinen tavsiyeler hem de yenilikçi fikirlerle bizlere ışık tutuyor.

Özellikle şu küçük dokunuş belki de hayatınızı değiştirecek: ‘‘Tavsiyelere harfi harfine uyuyor olmanıza rağmen kilo vermeniz durma noktasına geldiyse, muhtemelen suyunuzu oda sıcaklığında içiyorsunuzdur. Soğuk su içmekle oda sıcaklığında su içmek arasındaki farkı inceleyen Alman bilim insanları ilginç bir sonuç elde etmişler. Bu sonuca göre; soğuk su içmenin metabolizma üzerindeki hızlandırıcı etkisi, oda sıcaklığında su içmeye oranla çok daha yüksek. Ayrıca her gün 10 bardak soğuk su içenlerin günde 50 kalori daha fazla yaktıkları da bu araştırma sonucu ortaya çıkmış.’’

Devam>>
‘‘Kendimizi Ne Kadar Çok Önemsersek O Kadar Önemseniriz.’’

Pek çoğumuz için yeni yıl yeni başlangıçlar, bir şeyleri değiştirmenin de ilk adımı demek. Geçmişe sünger çekip yeni bir ‘ben’ olabilmenin güzel bir fırsatı olarak görebilirsek bir şeyleri değiştirmek daha da kolaylaşabilir. Her şeyden önce hayatımızı olumlu şekilde yaşamanın ilk koşulunun ‘özdeğer’den geçtiğinin bilinciyle yaşamakta fayda var. Kendini seven, kendine inanan, kendiyle barışık olan kişiler çevrelerinde de aynı değeri görürler. Sahici bir gülümseme, ufak tefek stil hileleriyle kendiniz için bir şeyler yapabilirsiniz.

Aysun Kaba’nın stil üzerine hazırladığı yazıyı inceleyebilirsiniz.

2019’un Burçlara Etkisi…

Kimine göre bilim, kimine göre ise subjektif ve sezgisel bir oluşum olan astroloji, uzmanlarına göre hayatımızı her yönüyle etkiliyor. Hislerimiz, olaylara verdiğimiz tepkiler ve bakış açımız gezegenlerin konumuna göre değişip şekillenebiliyor. Bu noktada dönemsel olarak bizi değişik ruh hallerine sürükleyen olaylar bütününü astrolojik yaklaşım ve önerilerle lehimize çevrilebilir, zorlu geçişleri minimum zararla atlatabiliriz.

 

Haberturk.com’dan Bengü Karagül’e göre de 2019 yılı boyunca çalışma, odaklanma ve üretim içinde olacağız. Değişime ayak uydurmakta ve süreci kabullenerek yaşamakta fayda var. Yazıyı incelemeniz için haber linkini sizlerle paylaşıyoruz.

Sakin ve Kendi Halinde Bir Yılbaşı Geçirmek İsteyenlere Dizi ve Hediye Önerileri

Yeni yılda partilemek mi? O da neymiş diyenler için kişisel mutluluğu ön planda tutan, ard arda izlenebilecek dizi önerileri için Berna Laçin’in ‘Yeni Yıla Girerken’’ başlıklı yazısını tavsiye ediyoruz

Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Biraz Da Tatlı Konuşacaksak…

Yılbaşı sofrası hazırlamak zorlu bir süreçtir. Yemek, sevdiklerimizi aynı çatı altında toplayan birleştirici bir unsurdur. Bu özelliğiyle belli başlı günlerde daha da anlam kazanır ve bugünlerle ilişkili olarak da özel bir şeyler hazırlamak isteriz. İdil Çimrin’in, yılbaşı için önerdiği tart tarifine buradan göz atabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?