Evde Unutulmayacak Bir Yılbaşı Partisi Yapmanın Püf Noktaları

Yılbaşında evinde parti vermek isteyenlere inanılmaz öneriler

Yılbaşında evinde parti vermek isteyenlere inanılmaz öneriler

Her sene yılbaşı yaklaşırken programlar yapılır. Kimileri şehir içindeki eğlence mekanlarına gitmeyi, kimileri de şehir dışındaki mekanlara kaçmayı düşünür. Ancak bazılarımız da yılbaşını dostları ile evde geçirmeyi planlar. İşte bu özel gece için evinde uzun süre konuşulacak bir parti vermek isteyenlere merakla okuyacakları önemli önerileri bu yazımızda toplamak istedik.

Yılbaşında ev dekorasyonu için kendinize zaman tanıyın

Evinizi yılbaşınıza hazırlamak için süslemeleri Aralık ayının başından yapmanızı öneririz. Böylece kendinizi zaten evin içinde havaya girmiş hissetmek daha mümkün olur. Ev süslemeleri ne kadar uzun bir süreye yayılırsa o kadar samimi sıcak ve doğal bir ortam oluşur. İşe hemen evinizin girişinden başlamalısınız.

online iç mimarlık nasıl çalışır

yılbaşına göre dekore edilmiş merdiven

yılbaşı aksesuarlarına göre dekore edilmiş merdiven ve resimler

Antreniz evinize gelenlerin ilk şaşırdığı içeride daha çok sürprizlerle karşılaşacağının sinyalini veren yer olmalı. Genel olarak parti ortamlarında çok yüksek hacimde ışık çok sevilmez. Işık kontrolünün sizin elinizde olması önemli. Genel aydınlatmanızı belki bazı noktalarda veya bazı anlarda kapatmak isterseniz sizi destekleyici abajur, lambader gibi yan aydınlatmaların bulunması lazım. İsterseniz piyasada bu tip kağıttan yapılma pratik ürünler de bulabilirsiniz. Kısacası ortamdaki ışık dengesi yaratılacak atmosfer için çok önem taşımakta.

vr 360 ile iç mimarlık

kırmızı ve beyaz tonlarında süslenmiş yılbaşı ağacıyılbaşı ağacı ve şömine

Evde yılbaşı partilerinin en önemli unsurlarından bir hiç şüphesiz yılbaşı ağacıdır. Keyifle süslenen bu ağaç için evinizin çok kullanılmayan ama çok yerden gözlemlenebilen bir köşesini seçmelisiniz. Eğer hediye alıp verilecek bir davet ise tüm hediyeler ağacın altına ve etrafına konulabilir. Burada önceden hazır edeceğiniz bir gazlı renkli kalem etiketleme yapılmamış hediyeler için yardımcı olacaktır. Şöminesi ve merdiveni olan evler süsleme yapmak için ideal ortamlardır. Nişler, pencere kenarları gibi köşelerde Noel baba, çuvallar, fenerler, yıldızlar, oyuncak trenler, mumluklar, içi şeker dolu çoraplar ile küçük sahneler yapabilirsiniz.

gri tonlarında yılbaşı hediyeleriAyrıca misafirlerinize bu partiyi unutulmaz kılmaya yardımcı olacak maddi değeri yüksek olması gerekmeyen ancak şirin ve onlarda güzel hisler bırakacak olan küçük hediyeler verebilirsiniz.

Sofra ve servis masaları

Evinizde düzenleyeceğiniz yılbaşı partiniz için  kuracağınız sofrayı da önceden planlamak akıllıca olur. Gelen kişilerin isimlerini yazabileceğiniz esprili dekorlar yapabilirsiniz. Yılbaşı temasında bulabileceğiniz servis tabakları, peçeteler, sofra örtüleri, runner’lar, şık bir sofra kurmanızda yardımcı olacaktır. Sofra kurmaya alternatif olarak açık büfe konsepti de yılbaşı partileri için güzel çözümler oluşturur. Her iki alternatif için de içecek servisini farklı bir noktaya almanız yemek servisini rahatlatır.

Mutfak tasarımı paketlerimizi görüntülemek için tıklayabilirsiniz.

yılbaşı konseptli aksesuarlı yemek masası

yılbaşı konseptli çatal ve bıçak

   yılbaşı süslü balon

yılbaşı konseptli mumluk

İçecek ve içki şişelerini buz dolu bir kazanda tutmanız her an serin servis etmeniz için önemli. Açacak ve tirbuşon gibi elden ele geçebilecek aletleri bir şekilde bu kovanın kulbuna bağlanmanız da kaybolmadan kullanılmasını sağlayacaktır. Servis peçetelerinizi yılbaşı konseptine uygun şekilde katlamak sofraya ayrı bir espri katacaktır.

şampanya bardakları ve şampanya

çam ağacı şeklinde pasta

Yiyecek ve İçecek İkramı

Ana yemek öncesi servis edeceğiniz peynir tabağı, meyve tabağı gibi hazırlıklarınızı yılbaşı konseptinde hazırlayın.

çam ağacı şeklinde şarap tabağı

                   grinch konseptli atıştırmalıkçam ağacı şeklinde atıştırmalık

yılbaşı konseptli shot bardakları

yılbaşı konseptli şampanya bardakları

Yılbaşı gecelerinin olmazsa olmazı punch veya sıcak şarap ikramıdır. İçerisine portakal tarçın karanfil gibi aromalar katılarak hazırlanan bu karışımların ikram edilişi de çok şık olur. Tam yeni yıla girerken ikram edeceğiniz şampanyaları da içerisine biberiye ve limon koyacağınız kadehlerde sunabilirsiniz. Ayrıca gecenin sonuna doğru çay ve kahve ikramı için ayrıca bir köşe hazırlamanız yine işinizi kolaylaştıracaktır.

yılbaşı konseptinde altın renkli atıştırmalık

Müzik ve Eğlenceli Oyunlar

Gecenin müzik listesini önceden planlamak doğru olur. Bunun için binlerce örnek internet ortamında bulabilirsiniz. Ayrıca geceyi neşelendirecek eğlenceli oyunlar düzenleyebilirsiniz. Yetişkinlerin evde oynayabileceği türden oyunları araştırın mutlaka sizin partinize göre uygun olan bir iki tane bulabilirsiniz.

Son olarak kendinizi unutmayın…

Evet son olarak kendinizi ve ailenizi hazırlamanız. Öncelikle hazırlıklarınızı bir gün evvelden tamamlayın ve o güne uykusuz girmeyin. Unutmayın iyi bir davetin olmazsa olmazı güler yüzlü ve şık bir ev sahibidir. Bunun için kendinizi de ihmal etmeyin.

Ayrıca tüm bunların yanında daha önceki tarihlerinde Yeni yılda Ev Dekorasyonu konusunda yazmış olduğumuz blog yazımızın evinizi süslerken yardımcı olacağını düşünüyoruz.  Güzel ve mutlu bir yılbaşı geçirmeniz dileğiyle…

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?