2018 sonbahar ve kış renklerinde trendler

2018 dekorasyonunda sonbahar ve kış için trend renkler ve kullanımları

Önümüzdeki aylarda trend olan sık göreceğimiz 5 renk

Sizlerle 2018’in sonbahar kış trendlerini paylaşacağım ancak şunu unutmamak gerekir ki dekorasyonda denge çok önemlidir. Trend olduğu için tek bir rengi ortamda egemen kılmak veya öne çıkarmak istediğiniz bir rengi diğer benzer bir renkle yarıştırmak mekanınızı bölecek ve sıkıcı hale getirecektir. İşte bu yüzden kombinleri akıllıca bir denge içinde yapmak gerekir. Ev tekstilleri bu konuda size yardımcı olacaktır mutlaka.

Z kuşağı sarısı

online iç mimarlık nasıl çalışır

Şu aralar giyim sektöründe egemen olan bu renk artık ev dekorasyonunda da kullanılıyor. Dikkat çekici canlı bir renk olan Z kuşağı sarısı, duvar boyalarında, yağlı boya ahşap objelerde, battaniye yastık gibi ev tekstillerinde hatta kanepelerde bile yerini alarak mekanlara enerji katıyor.

      

Ördek başı yeşili

Yağ yeşilinin pastelliğinden sonra ördek başı yeşili tam tersine bulunduğu ortama güç veriyor. Baskın ve karakterli olan bu ton özellikle kanepe seçimlerinde önemli mobilya markalarının da vitrinlerinde yerini almaya başladı. Doğanın en yaygın tonlarından olduğu için yine toprak ve taş renkleri ile kombine edildiğinde güzel bir uyum çıkıyor ortaya.

vr 360 ile iç mimarlık

Ördek başı yeşilini koyu  bir pastel pembe ile kombine etmek ortama ayrı bir bohem hava katmak isteyen için güzel bir kombinasyon olacaktır.

Banyo ve tuvaletlerinizde boyalı duvarlarınız mevcutsa bu yılın trendi olan ördek başı yeşiline boyama cesareti gösterebilirsiniz…

Terracotta’nın muhteşem dönüşü

Yine favorilerimden olan başarılı bir toprak tonu. 2018 trend renkleri arasında deri kanepelerde, duvar boyalarında kilim ve battaniyelerde sık sık göreceğiz bu rengi. Özellikle mavi tonları ile birleştiği zaman ortaya karakterli bir mekan çıkacağının garantisi var diyebiliriz.

Okyanus mavisi

Açık laciverte yakın bu mavi tonu özellikle duvar boyalarında çok revaçta. Okyanus mavisi ile boyanmış bir duvarın üzerine yerleştireceğiniz açık paspartulu tablolar fotoğraflar çok hoş duracaktır.

Dev bitkileri yerleştirdiğiniz bir noktanın arka planında yine bu renk muhteşem bir fon oluşturacaktır. Duvarlarda gri ve bej tonlarından sıkılanlar için okyanus mavi güçlü bir alternatif oldu.

Çağla grisi

Yeşilin tonlarından gelerek elde edilmiş bir gri tonudur. Gri uzun zamandır ev dekorasyonunda başroldeydi. Ancak bu sefer maviden veya bejden baz alınarak değil yeşilden baz alınarak yapılmış bir tonu daha revaçta. Bu tonu yine terracotta rengi ile veya koyu yeşillerle hatta orange renkleriyle kombine ederek dinlendirici huzurlu pozitif bir atmosfer oluşturmanız çok kolay.

Renkleri kombine etmekte sıkıntı mı çekiyorsunuz veya doğru aksesuar seçimleri yapmakta zorlanıyor musunuz? Duvarınızı hangi renge boyamak istediğinize karar veremiyor musunuz? İşte biz de tam bunun için sizinleyiz. Tam bir tık ötenizde ister profesyonel ekibimize tavsiye için danışın ister tüm odanızı dekore etmek için sipariş verin. Hayalinizdekini EvimiTasarla ekibi projelendirsin siz keyfini sürün.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?