Yatak Odası Dekorasyonunda Vintage

Eskinin büyüsünü bugün devam ettiren vintage akımı, her alanda boy gösteriyor. Dekorasyon trendleri arasında sıklıkla yer alan vintage, konfor ve şıklığı beraberinde sunuyor. Vintage dekorasyon ile doğal, şık, eski ve yeni karışımı keyifli bir atmosfer yaratmak mümkün. Online iç mimarlık trendlerinin de yakın markajında olan vintage dekorasyon, yatak odası tasarımlarında baskın bir şıklık ortaya çıkarıyor. Yatak odasında vintage tasarımı vurgulamak isteyenler, geçmişin gücünü arkasına alıyor. Vintage bilindiği gibi geçmiş dönemlerdeki sevilen parçaların ve dokuların modern çağla harmanlanıp yeniden modada ya da dekorasyonda yorumlanması anlamına geliyor. Vintage stili iç mekân tasarımı doğru uygulandığında eskinin ihtişamını bugünün minimal çizgileriyle birleştiriyor, sevilen bir yatak odası tasarımına imza attırıyor. Online iç mimarlık ekibimizin vintage yatak odası dekorasyon önerileri ile doğru tasarımı yapmanıza yardımcı oluyor. İşte detaylar… 

Renklerde hızlı karar vermeyin

online iç mimarlık nasıl çalışır

Dekorasyonda renklerin en az eşyalar kadar önemli olduğu kabul edilen bir gerçek. Bu yüzden yatak odası ya da duvar tasarımı yaparken hızlı hareket etmeyin. Özellikle de vintage gibi odaklanılmış bir dekorasyon tasarımı yaparken. Vintage dekorasyon renkleri arasında pastel tonlar öne çıkıyor. Pastel renkleri duvarda, halıda, perdede, yatak nevresimlerinde kırlent – minder tasarımında ya da aksesuarlarda kullanabilirsiniz. 

Ahşap ya da metal gövdeler kullanın

Vintage stilinde ahşabın doğallığı, metal – ferforje yapının güçlü vurgusu göze çarpıyor. Online iç mimarlık çalışmalarımızda da ağırlık verdiğimiz bu detaylar, vintage stili belirginleşiyor. Yatak odanıza karyola tercih ederken deri, süet gibi çeşitli kumaşların odağında modern bir karyola yerine ahşap ya da ferforje karyola tercih edin. Ahşap ve metal gövdeler, vintage tarzının demirbaşı sayılıyor. 

vr 360 ile iç mimarlık

Tamamlayıcı ürünlerde vintage tarzından uzaklaşmayın

Online iç mimarlık örneklerini incelediğinizde her dekorasyonda tamamlayıcıların ana temayı desteklediğini görebilirsiniz. Vintage stilini uygularken bu detayı atlamamalısınız. Yatak odanızın karyolası, perdesi, duvar tasarımı vintage tarzı yansıtıyor, peki, tamamlayıcılar? Örneğin, konsol, komodin, avize, aksesuarlar uyguladığınız tasarıma uygun mu? İşte bu noktada detayları önemsemeli ve renk, doku, tarz bakımından aynı düşünceyle hareket etmelisiniz.  

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?