Doğru Koltuk Takımı Nasıl Seçilir?

Dekorasyonun ve yaşam alanlarının en büyük parçası olan koltuk takımı, doğru seçilmediği takdirde kısa sürede hem gözü yorar hem de konforu olumsuz etkiler. İç mimarlar, koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gereken detaylara vurgu yapıyor. Örneğin, koltuk takımı seçmeden önce yaşam alanının ölçüsü mutlaka bilinmelidir. Küçük bir alana büyük bir oturma grubu seçmek yapılacak en büyük yanlış olur. Seçimleriniz ne kadar şık olursa olsun renk, doku, temizlik detayları, dekoratif görüntüsü, çizgileri, ölçüleri göz önünde bulundurulmalı. Doğru mekana yanlış takım seçmek dekorasyonun tümden hatalı başlamasına sebep oluyor. Online iç mimarlık tasarım paketlerimizde yer alan oturma odası ve salon tasarımı paketleri, bu tür durumların önüne geçmek için profesyonel çözümler öneriyor. 

Dekorasyonda Oturma Grubunun Yeri

Her şeyin titizlikle düşünüldüğü, yerleştirildiği bir dekorasyonda en büyük parçanın, oturma grubunun yanlış seçilmesi göze batar. Online iç mimarlık ekibimiz, beğendiğiniz takımın ölçüsüne akabinde ise kumaş dokusuna vurgu yapıyor. Hemen deforme olacak ya da leke tutacak bir kumaş işlevsel olmaz. Koltuk takımı ve mobilyalar evlerin demirbaşı olduğundan yatırım olarak görülmeli ve uzun vadede kaliteli bir model tercih edilmelidir. 

L Koltuk Seçimi

online iç mimarlık nasıl çalışır

İç mimarlar, küçük ve dar alanlarda L koltuk takımı öneriyor. Özellikle modüler koltuk takımlarına dikkat çekiyor. Evin şekline, ölçüsüne göre şekillendirilebilen istendiğinde L formda kullanılabilen bu tarz oturma grupları, dekorasyonu canlı tutuyor. Dekorasyon tarzınıza hitap edecek formlarda, sevdiğiniz renklerde koltuk takımları seçmelisiniz. Lekeyi göstermez düşüncesinden hareketle dekorasyonu hatta odayı karanlık, boğucu gösterecek koyu renklerden uzak durmalısınız. 

Online İç Mimarlık ile Profesyonel Çözümler

Doğru dekorasyon parçalarını seçmekte zorlananlar uygun fiyat online iç mimarlık hizmetlerinden ya da tasarım paketlerinden yararlanarak risksiz, ekonomik bir dekorasyon oluşturabilir. Oturma odası tasarımı, salon tasarımı ya da yatak odası tasarımları ile sıfırdan dekorasyon oluşturabilir, hoşunuza gitmeyen tüm detayları odaya göre yenileyebilirsiniz. Bazen bir koltuğu ya da bir duvar tasarımını değiştirdiğinizde dekorasyon anlamlanır, daha özgün hale gelir. Bu konuda profesyonel destek almak isterseniz eğer Evimi Tasarla ekibinin benzersiz tasarım hizmetleri ile daha ferah ve modern alanlara kavuşabilirsiniz. 

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?