Verimli Home Ofis Dekorasyon Önerileri

Home ofis çalışma ortamları rahatlığıyla öne çıkan alanlardır. Home ofis sistemde çalışanlar için bu durum hem çok konforlu hem de çok tehlikeli. Çünkü bir ev rahatlığında çalışıyor olmak kişiyi tembelliğe itebiliyor. Nasıl olsa evdeyim, gün içinde yaparım düşüncesi home ofis çalışanlarının verimliliğini düşürüyor. Kurumsal bir ofis düzeninde sorumluluk daha ağır bastığından verimlilik problemi yaşanmıyor. İç mimarlık desteği ile hazırlanan resmi ofisler çalışanların performansı ve motivasyonu düşünülerek incelikle tasarlanıyor. Aynı temayı ev ortamında yaratmak ancak konfordan ödün vermemek kişilere kullanışlı ve rahat bir çalışma ortamı sunuyor. İç mimarlar çalışma odası nasıl olmalı sorusuna pratik ve uygulanabilir önerilerle cevap veriyor.

Çalışma odası şart değil, çalışma köşesi de işe yarar bir çözüm olabiliyor. Evinizde uygun ve boş bir oda yok diye endişe etmeyin. Birçok kişi özel bir odadansa bir odanın köşesini çalışma alanı olarak belirliyor. Bu köşeyi belirleyin ve kendinize lazım olan temel eşyalarınızı alın: Masa, masa lambası, rahat bir sandalye, kırtasiye ürünlerinizi ve dosya yığınlarınızı düzenleyecek bir organizatör gibi en temek ihtiyaçlarınızı masanıza yerleştirin.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Çalışma alanınızı farklı bir renkle ayırmak istiyorsanız eğer siyah, füme, antrasit gibi koyu renkler ya da kum beji, fildişi gibi sakin renkler kullanabilirsiniz. Daha canlı renklerin gözünüzü yorabileceğini ya da dikkatinizi dağıtacağını unutmayın. Çalışma odası tasarımı örneklerini incelediğinizde karşınıza sakin renkler çıkacaktır.

Çalışma odası mobilyaları daima işlevselliğe göre seçilmelidir. Çok beğendiğiniz bir masa iş düzeninize uymayabilir. Dekoratif ürünlerden ziyade işlevselliğiyle işinizi kolaylaştıracak, sizi disiplinli hale getirecek mobilyalar tercih edin.

Ev dekorasyonu yapılırken aydınlatmalara çok özen gösterilir. Zira yanlış bir aydınlatma sistemi dekorasyonu kötü gösterebilir. Çalışma köşelerinde aynı durum geçerliliğini koruyor. İyi bir aydınlatma seçmelisiniz ancak aşırı parlak göz yoran lambalardan uzak durmanızı ayarlanabilir sistemlere ya da daha yumuşak bir ışığa sahip modellere yönelmenizi öneririz.

vr 360 ile iç mimarlık

İç mimar önerileri arasında yer alan bir diğer unsur düzenleyici ürünlerdir. Saklama kapları, dekoratif ve işlevsel kutular, duvar tasarımı yapmanıza da yardımcı olacak raf sistemleri, masaüstü kitaplık modelleri masanızı şekillendirecektir.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?