Veranda, Teras ve Balkonlarınızı Yaza Hazırlayın

Kış mevsimini geride bıraktık, sıcak havalara adım atmaya başladık. Havaların daha da güzelleşeceği bu dönemde teras, balkon, veranda, bahçe gibi açık yaşam alanlarını düzenlemenin de vakti geldi diyebiliriz. Küçücük balkonlarda dahi oldukça işlevsel, konforlu, samimi bir dekorasyon oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Ev dekorasyonu öyle zengin ki yaşam alanlarının küçük ya da büyük olması sorun olmuyor. Evinizdeki tüm eşyaları gözden geçirip yeni bir şeyler üretebilir, açık havada keyif yapmanızı sağlayan balkon ve teraslarınızı ise daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olacak küçük tüyolar hazırladık. Haydı başlayalım.

Zemin kaplamayla modern ve doğal bir alan

online iç mimarlık nasıl çalışır

Balkon, teras ve veranda için ilk dikkat çeken önerimiz zemin olacak. Bu alanlardaki zemini ahşap, portatif kaplamalarla daha iyi gösterebilirsiniz. Zemini bu şekilde kaplamanız modern bir görüntü kazandırabilir, oluşturacağınız dekorasyonu zenginleştirir. Balkon ve teras zemini kaplamasında suni çim, özel halı kaplamaları da bulunuyor. Seçeneklerinizi inceleyerek kendinize hoş bir alan yaratabilirsiniz.

Belli bir dekorasyon yapmadan alışverişe çıkmayın

Balkonunuzda ya da evinizde herhangi bir ev tasarımı değişikliğine gitmeden önce kafanızda bir dekorasyon planı yapmanızı öneririz. Beğendiğiniz birbirinden bağımsız objeleri, eşyaları satın almanız ortaya karışık, yorucu bir dekorasyon çalışması çıkmasına sebep olur. Balkon ve teras gibi çok kullanılan alanlarda daha yavaş hareket edip sonuç odaklı alışverişler yapmak önemli.

vr 360 ile iç mimarlık

Yaşam alanına uygun mobilyalar

Balkonunuz çok mu küçük ya da terasınızın şekli dekorasyon uygulamaları için fazla mı zorlayıcı? Hiç önemli değil. Profesyonel iç mimarlık desteği alabileceğiniz gibi online iç mimarlık hizmetlerinden de yararlanarak alışveriş desteği alabilirsiniz. Küçük balkonlar için minimal, zarif, dekoratif ve işlevsel birçok mobilya bulunuyor. Bu tarz mobilyalar seçerek keyif alanınızın daralmasını önleyebilirsiniz. Daha biçimsiz bir alana sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ise bu konuda şahane dekorasyon fikirleri sunan online iç mimarlık desteğini almanızı öneririz.

Bütçenizi gözden kaçırmayın

Ev dekorasyonu çalışması yaparken sizi yönlendirecek olan şey büyük oranda bütçedir. Bütçeniz doğrultusunda iyi bir dekorasyon alışverişi yapabilirsiniz. İkinci el eşya kullanmaktan çekinmiyorsanız eğer antikacılarda, eskicilerde, ikinci el mağazalarında keyif alanınız için çok orijinal ve uygun parçalar bulabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?