Evde Geçirdiğiniz Vakti Keyifli ve Verimli Değerlendirmenin Yolları…

#EvdeKal… EvimiTasarla yaratıcı fikirleri ile yanında…

Covid19 virüsü ile mücadele ettiğimiz bugünlerde bir süre boyunca toplumsal izolasyonu sağlamak için vaktimizi evde geçiriyoruz. Hepimiz yaşantımızda belli bir zaman dilimini evimizde geçirmek zorunda kalmışızdır. Ancak hep beraber evlerde kalıyor olmanın durumunu ise sanırızki ilk defa deneyimliyoruz. Moralimizi yüksek tutmak; kişisel ve toplumsal psikolojimiz açısından önemli. Bu sürede enerjimizi kaybetmemek adına bu deneyimimize renk katacak öneriler ile geldik! Peki bu durumu nasıl olumlu bir hale çevirebilir ve değerlendirebiliriz?

Evde olduğumuz süreç sevdiklerimize ve kendimize vakit ayırabilmemiz adına kıymetli… Film, dizi, belgesel izlemek için harika bir vakit elbette ama biz bunun dışında farklı neler yapabiliriz diye düşündük ve sizlere evdeki vaktinizi keyifli geçirmenizi sağlayacak bazı aktivite önerileri hazırladık!

online iç mimarlık nasıl çalışır

Ailece oynanan oyunlar herkes için çok eğlenceli. Uzun zamandır unuttuğumuz çok zevkli olan bazı oyunları hatırlatalım; Monopoly, Jenga, Twister, Clue, Tabu, Bil Bakalım Kim?, Süper Doktor… ve Satranç, Dama, Tavla gibi daha klasik olanlar… Oyunları daha da çeşitlendirelim diyenler hazır Bilgi Yarışmaları’ nın eğlenceli rekabeti ile evdeki enerjiyi arttırabilirler.

Beraber yemek yapmak, farklı tarif ve lezzetler denemek gastronomiye meraklı olanlar için güzel bir seçenek…

Kişisel gelişim ve egzersiz aktiviteleri bu süreçte çok önemli olan bir diğer konu. Sağlığımızı korumak için evde de aktif olmalı, hayatımıza hareket katmalı ve sporumuzu ihmal etmemeliyiz. Spor aletleri olmadan da evde yapabileceğiniz yoga, pilates, jimnastik, functional training, tempolu hareket serileri ile kardiyo antrenmanlarını günlük hayatınıza katabilirsiniz. Ayrıca meditasyon yaparak ruhen arınabilir, daha iyi hisseder ve sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

vr 360 ile iç mimarlık

Evde bu kadar çok vakit geçirip de evimize vakit ayırmazsak olmaz tabi ki… Küçük dokunuşlar ile evinizi daha keyifli zaman geçirebileceğiniz bir yer hale getirmek, ortamı güzelleştirmek sizin elinizde. Her gün bulunduğunuz ev ortamı siz farkında olmadan ruh halinizi fazlasıyla etkiler. Evinizde tazelenme yapmak hiç süphesiz sizin de enerjinizi yenileyip yükseltecektir.

Hep atmak isteyip de atamadığınız eşyalardan kurtularak başlayabilirsiniz. Ev Detoksu ile kullanılmayan eşyaların yarattığı negatif enerjiyi yok edin.

Kalabalık görünen köşeleri düzenleyerek hem gözümüzü yoran detaylardan kurtulabilir hem de kendimize daha rahat bir yaşam alanı yaratırız. Ev düzenleyicilerinden yardım alarak yapacağınız düzenleme ile evinizde daha rahat ve konforlu bir kullanım sağlamak mümkün. Sizin için kullanışlı ev düzenleyicilerinden birkaç örnek ürün seçtik…

Evde kalmamız kendimizi geliştirmeye engel değil. Günümüz teknolojisi sayesinde çok sayıda eğitici program ile internet üzerinden çeşitli konularda eğitim ve gelişimimizi sürdürebiliriz. Öğrenmeyi çok isteyip de vakit ayıramadığınız yabancı dili geliştirmek için iyi bir fırsat oabilir. Üniversitelerin açık kaynakları veya lynda.com, udemy.com gibi; akademik, profesyonel veya kişisel olarak kendinizi geliştirmek istediğiniz konular üzerine kaynaklara, videolu anlatımlara sahip birçok siteden faydalanabilirsiniz. Mesleğiniz için faydalı olacak kurslara katılabilir hatta sertifika alabilirsiniz.

Umarız vaktinizi verimli ve keyifli kullanma konusunda sizin için faydalı fikirler olmuştur. EvimiTasarla ailesi olarak sevdiklerinizle birlikte sağlıklı günler dileriz…

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?