Cam Balkon Dekorasyonuyla Yeni Bir Yaşam Alanı

Bütün cemreler düştü, bahar geldi. Yaz ise kapıda bekliyor. Bahar temizlikleri yapılırken bir de bahar dekorasyonu yapmaya ne dersiniz? İlkbahar ve yaz cıvıltısını taşıyacağınız, kışın soğuk etkilerini ortadan kaldıracağınız küçük dekorasyon fikirleri ile kendinize yeni bir yaşam alanı oluşturmaya hazır olun. Balkonlu bir evde yaşıyorsanız eğer cam balkon dekorasyon örneklerini incelemenizi öneririz. Cam balkon bildiğiniz gibi çok fazla yayıldı ve ev dekorasyonu kapsamında ele alınmaya başlandı. Artık cam düzeneği sayesinde yaz – kış balkon kullanılabiliyor. Yaz mevsimi tüm enerjisiyle gelirken balkonunuzda kendinize yeni bir alan oluşturmayı mutlaka düşünün. Balkonum çok küçük diye düşünüyorsanız eğer bu düşünceden hemen uzaklaşın! Çünkü minimal balkon dekorasyonları çok daha yaratıcı ve çeşitli! Ev tasarımında önemli yer tutan balkonlarınız için minik dekorasyon önerileri hazırladık.

Balkonunuzda yeşil bir alan oluşturun

online iç mimarlık nasıl çalışır

Balkonunuzun daha ferah ve nefes alınabilir hale gelmesi için mutlaka bitkilerden yararlanın. Yeşil bitkiler, renkli çiçekli bitkiler balkonunuzu renklendirirken sizin de ruhunuzu taçlandıracak. Küçük balkonu olanlar ya da zeminde saksı bulundurmak istemeyenler için duvara monte edilebilen bitki dekorasyonunu öneriyoruz. Balkon duvarına raf ya da metal çerçeveler asarak çiçeklerinizi duvarda muhafaza edebilir aynı zamanda şahane bir duvar tasarımı oluşturabilirsiniz.

Puf minderler, sedirler ve L balkon koltukları kullanın

Balkonda vakit geçireceğiniz sürece üzerine oturacağınız, uzanıp keyif yapacağınız bir alana ihtiyacınız var. Küçük bir balkonunuz varsa eğer uzun ince L koltuk tasarımlarını ya da kare formunda balkonun sadece bir köşesini kapsayan koltuk modellerini kullanmanızı öneriyoruz. Küçük ev dekorasyonu yapılırken sık kullanılan L koltuk modellerinin her boyunu bulabilirsiniz. Öte yandan paletlerden kendiniz de balkon ölçülerinize göre bir oturma – uyuma alanı yaratabilir, renkli minderlerle konforlu hale getirebilirsiniz.

vr 360 ile iç mimarlık

Yaz enerjisini canlı renklerle balkonunuza taşıyın

İlkbahar dekorasyonu yaparken renkleri iyi kullanmak önemlidir. Balkon dekorasyonu yaparken de renkler ön planda olmalı. Balkon neticede açık bir alanı ifade ediyor. Temiz hava akışının olduğu balkonunuzu canlı renklerle daha da yaşanılası yapabilirsiniz. Renkli kırlentler, renkli minderler, rengârenk duvar bitkileriyle iyi bir balkon dekoru oluşturulabilir.

Portatif masa ve sehpalardan yararlanmayı unutmayın

Balkonda masa kullanımı çok yaygın ancak birçok balkon küçük olduğu için sehpa ve masalar kullanılmıyor. Küçük balkonlar için sehpa ve masa tasarımları var. Birçok masa, sehpa portatif şekilde bir tasarıma sahip; balkon demirine sabitlenen mini masalar istenildiğinde açılıp gerekmediğinde kapatılarak yer tasarrufu sağlıyor. Balkon tasarımı yaparken örnek balkon dekorasyonlarını inceleyebilir, kendi balkonunuzu analiz ederek nasıl bir şey tasarlayabileceğinize karar verebilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?