Kendi Ev Dekorunuzu Kendiniz Yapın

Bahar güneşli yüzünü göstermişken yaşamında değişikliğe ihtiyaç duyanlar bahar dekorasyonu ile bu değişikliğe adım atıyor. Güneşten aldığımız yaşam enerjisini evlerimize yansıtmanın vakti geldi. Size özel, yaratıcı, kişiselleştirilmiş, baktığınızda sizi keyiflendirecek ve huzur verecek bir ev dekorasyonu için profesyonel iç mimar ile çalışabilirsiniz ancak tüm bunları kendiniz de yapabilirsiniz. Geri dönüşüm, güncelleştirme kapsamında eski eşyalar, mevcut ev eşyaları yeni formlara sokarak özgünleştirebilirsiniz. Peki, hangi eşyaları değiştirebilirsiniz? İşte size birkaç tüyo;  

Salon sehpalarınızı evde yenileyin

online iç mimarlık nasıl çalışır

Salon dekorasyonu yaparken salonun odak noktasında yer alan orta sehpanızı değiştirmekle işe başlayabilirsiniz. Metal, mermer, ahşap ya da farklı malzemelerden bir sehpanız olabilir; fark etmez. Sehpanızın renginden ayaklarına kadar her yerini evde değiştirebilirsiniz. Eğer sehpanızın hantal ayakları varsa internetten çok ekonomik fiyatlarla daha modern, zarif ve dayanıklı sehpa ayakları sipariş ederek değiştirebilirsiniz. Sehpanızın rengini ise sprey boyalarla farklılaştırmayı deneyin. Gümüş, gold, rose gibi renkler sehpa modellerinde çok seviliyor, bizden söylemesi.

Duvarlarınızı dekoratif raflarla canlandırın

Duvar tasarımı için sadece renk değişimiyle sınırlı kalmayın. Duvarlarınıza biraz hareket biraz da işlevsellik katmayı düşünün. Örneğin duvara asabileceğiniz raf sistemleriyle bariz bir dekorasyon değişikliği yapabilirsiniz. Rafların üzerine biraz kitap belki bir iki fotoğraf çerçevesi bir tane de dekoratif obje koyarak şık ama etkili duvar dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

vr 360 ile iç mimarlık

Eskimiş berjerlerinizi kaplayarak yenileyin

Berjerlerinizden sıkıldıysanız ve üzerini genellikle koltuk örtüleri ile örtüyorsanız size kalıcı önerilerde bulunmak isteriz. Koltuk döşemesi değiştirmek sandığınız kadar zor değil. İnternette bu tarz yenileme ve geri dönüştürme çalışmaları için yüzlerce detaylı video var. Sıkıldığınız yeni bir form kazandırmak istediğiniz berjerlerinizi belki yemek masası sandalyelerinizi dilediğiniz kumaşlarla yeniden tasarlayabilirsiniz.

Patchwork çalışmalarla evinizi renklendirin

Ev tekstil ürünlerinin dekorasyondaki etkisini kabul etmek gerek. Bu nedenle bütünü oluşturan detaylardan biri tekstil ürünleridir. Evinizdeki tekstil ürünlerini nasıl yenileyebileceğinizi düşünün. Değişime hazır olduğunuzda birçok yenilik fikri bulacağınızdan emin olun. Bizim önerimiz kullanmadığınız eski t-shirt, gömlek ya da çarşaf gibi eşyalarınızdan patchwork ya da diğer bir deyişle kırkyama pikeler, örtüler yapmanız olacak. Ne dersiniz? Yapımı oldukça keyifli olan patchwork, size iyi bir hobi kazandırabilir.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?