Ucuz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Belli bir dekorasyon tarzına sahip olmak yaşadığınız evi daha konforlu ve keyifli hale getirir. Kişiye özel bir iç tasarım oluşturabilmek için çok yüksek bütçelere gerek olmadığını belirten iç mimarlar, ucuz dekorasyon önerileri ile yol gösteriyor. Dekorasyon yapmadan önce nasıl bir görüntü istediğinize karar verip akabinde ise bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçeniz kapsamında en verimli sonuçları alabilirsiniz. İşte uygun dekorasyon önerilerinde öne çıkan detaylar;

Kanepe ya da berjer değişimi yapabilirsiniz

online iç mimarlık nasıl çalışır

Oturma grubunuzda bir değişikliğe ihtiyacınız varsa eğer sizin için iki uygun alternatif var: İlki koltuk döşemelerinizi değiştirmek diğeri ise üçlü, ikili ya da berjer koltuğunuzu değiştirmek. Komple takımı değiştirmenize gerek yok. Sadece bir tanesinde küçük değişimler yapmak bile dekorasyonu hareketlendirecektir.

Zıt renkler tercih ederek enerjisi yüksek dekorasyon oluşturabilirsiniz

Dekorasyon hataları arasında da yer alan aşırı uyumlu, açık renk kombini fazlasıyla minimal kalabiliyor. Biraz daha hareketli, canlı, enerjisi yüksek bir ev dekorasyonu oluşturmayı istiyorsanız eğer mekandaki tüm renklerde zıt fakat birbirine iyi eşlik edecek renkler seçmelisiniz. Örneğin yeşil ve hardal ya da limon sarısı birbiriyle uyumlu aynı zamanda enerjisi yüksek iki zıt renk olarak kullanılabilir.

vr 360 ile iç mimarlık

Tüm eşyaları değiştirmeyin parça parça değişim yapabilirsiniz

Ucuz dekorasyon yapmanın sırrı eşyaları parça olarak değiştirmektir. Örneğin salon dekorasyonu yaparken ekonomik bir kitaplık gördüyseniz bu kitaplığı alıp salona yerleştirebilirsiniz. Öte yandan salonda bir köşeyi tek bir berjer ve küçük bir sehpayla okuma köşesi haline getirebilirsiniz. Evinizin her odasında bu şekilde küçük adımlarla ekonomik bir dekorasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu yaparken ev tekstilinden yararlanabilirsiniz

Yatak odanızı yeniden dekore etmek istiyorsanız eğer ve yeni yatak fiyatları pahalı geliyorsa size önerimiz ev tekstilinden yararlanmanız. Renkli, sade, desenli, çiçekli her tarzda bulunan yatak örtüleri, yatak şalları, pofuduk yastıklar, el dokuması battaniyeler, örgü pikelerle yatağınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Yatak odası aydınlatmasını desteklemek ve tasarımı güçlendirmek için ise başucu lambası olarak abajur yerine aplik aydınlatma tercih edebilirsiniz. Çok daha şık ve tasarruflu olacaktır.

Duvarlarınızı yeniden tasarlayarak etkili bir değişim yapabilirsiniz

Duvarları birkaç yılda bir boyamak temizlik, sağlık ve dekorasyon açısından iyileştiricidir. Duvar boyama zamanınız geldiyse eğer aynı renk yerine farklı hatta dekorasyonu canlandıracak bir renk tercih edebilirsiniz. Özel bir duvar tasarımı oluşturmak için ise duvar kâğıdı alternatifini değerlendirmenizi öneririz. Duvardaki renk değişimi yetmiyorsa dekoratif aynalar, eskitme dekoratif çerçeveler ve objelerle güzel bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?