İngiliz Tarzı Ev Dekorasyon Önerileri

İngiliz ev mimarisi ve İngiliz tarzı dekorasyon çokça ilgi gören, insanların evine uygulamayı sevdiği dekorasyon alışkanlıklarını oluşturuyor. Renklerden objelere kadar her şeyin ince bir ahenkle bir araya getirildiği İngiliz dekoru, zamana meydan okuyan estetiğiyle cezp ediyor. İngiliz stilini evinize uygulamadan önce örnekleri inceleyerek bu dekorasyonu uzun süreli kullanıp kullanamayacağınıza karar verebilirsiniz. İngilizlerin asil, modern, biraz klasik fazlasıyla şık dekorasyonunu uygulamak isterseniz eğer ipuçlarımızdan yararlanabilirsiniz. İşte şıklığıyla göz kamaştıran, zarafetiyle dikkatleri çeken İngiliz dekorasyonuna dair önemli tüyolar…

Modern ahşap detayları

online iç mimarlık nasıl çalışır

İngiliz dekorasyonunun simgelerinden biri mobilyalardır. Ahşap malzemeyi çok seven İngilizler, eskitme, yaşanmış mobilyalarla dekorasyon yapmaktan hoşlanıyorlar. Yemek masaları, çay köşeleri, sehpalar hep ahşap detaylardan oluşuyor. Eskitme mobilyayı seven İngiliz tarzı elbette modernize edilmiş mobilyaları kullanmayı ihmal etmiyor. Çok zarif çizgileri olan özellikle beyaz, kırık beyaz tonlarda ahşap mobilyaları ev dekorasyonu yaparken kullanabilir, şık bir İngiliz tarzı oluşturabilirsiniz.

Dekoratif duvar kâğıtları

Duvar kâğıdı kullanmak tam bir İngiliz klasiğidir. Günümüzde modern iç mimarlık çalışmaları kapsamında eskilerden yararlanılıyor, daha zarif duvar kâğıdı modelleriyle mekâna özel duvar tasarımı yapılıyor. İngiliz stilini evinize uygularken minik çiçekler, çizgiler, geometrik desenler ya da noktalardan oluşan duvar kâğıtlarını kullanabilirsiniz. Uçuk pembe, çok açık mavi, sütlü kahve tonları çok sevilen kâğıt renkleri arasında yer alıyor. 

vr 360 ile iç mimarlık

Şömine odağında eşya yerleşimi

Evinizde bir şömine varsa şanslısınız! Yoksa ise yaptırmak sandığınızdan daha kolay olabilir. Üstelik gerçek bir şömine oluşturmak zorunda değilsiniz. Gaz – odunla yakılabilen modern fakat nostaljik görünümlü sobalarla şömine havası yaratabilirsiniz. Genellikle dağ evlerinde, çiftliklerde tercih edilen bu tip sobalar dekorasyonu şekillendiriyor. İngiliz dekorasyonuna dikkat ederseniz eğer dekorasyon hep şömine odağından gerçekleştiriliyor. Oturma düzeni şömine etrafını esas alıyor.

Çiçek desenli ev tekstil ürünleri

Çiçek desenlerinin çok sevildiği İngiliz dekorasyonunu bahar mevsiminde uygulamaktan büyük keyif alabilirsiniz. Adeta bahar dekorasyonu yapmanıza yardımcı olacak İngiliz stili, minik ve renkli çiçeklerle evinizdeki atmosferi canlandıracaktır. Çiçeklerin ön planda olduğu battaniyeler, kırlentler, perdeler, masa örtüleriyle enerjisi yüksek, zarif bir salon dekorasyonu yaratabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?