Teras Dekorasyonu Yenilikleri

Havalar biraz ısınıp güzelleştiğinde balkon ve teras sezonu açılıyor. Teras her zaman kıymetli bir keyif alanı olmuştur. Yılın büyük bir bölümünün geçtiği balkon ve terasların artık dekorasyon konusunda çok geliştiğini, modern dekorasyon fikirleri ile taçlandırıldığını görüyoruz. Online iç mimarlık çalışmalarımızda bizim de özel olarak ilgilendiğimiz teras dekorasyonu, pandemi günlerinde önemini artırıyor. Vaktin bol olduğu, sezonun açıldığı, fazlasıyla vakit geçireceğiniz teraslarınızı dekore etmeye hazır mısınız? İşte size teras dekorasyonu yenileme önerileri; 

Işıltılı konfor alanı 

online iç mimarlık nasıl çalışır

Teras dekorasyonu aydınlatma sistemleri olmadan olmaz ancak bu aydınlatma modern yöntemlerle yapılmalı. Makrome iplerle desteklenen minik ışıklandırmalar terası tavanından sarkacak şekilde boydan boya gezdirilebilir. Bu şekilde portatif bir aydınlatma tercih ettiğinizde dilediğiniz zaman aydınlatmanın görüntüsünü, yerini değiştirebilir, tam aydınlık ya da loş bir alan oluşturabilirsiniz. Tavan aydınlatmasını tavan sarmaşığı gibi tavan bitkileriyle destekleyerek doğal bir ortam yaratabilirsiniz. 

Teras konumuna özel dekorasyon

Online iç mimarlık hizmeti verirken ev ve ofislerin ölçülerine, konumuna göre hareket ediyoruz. Teras tasarımında da aynı şey geçerli. Terasınızın konumu, manzarası, şekli ve büyüklüğüne uygun konsept yaratmalısınız. Örneğin dümdüz bir duvarı olan teraslarda duvar tasarımı yapılabilir; raf, duvar bitkileri, aydınlatma, sinema perdesi, aksesuar yerleştirebileceğiniz bir duvar. Terasınız çok büyükse bölümlere ayırabilirsiniz. Örneğin, yumuşak minderlerin ya da kanepelerin yer aldığı bir keyif alanı, bir şeyler yiyip içebileceğiniz köşe, dinlenme alanı. Dilediğiniz şeyi uygulayabilirsiniz. 

vr 360 ile iç mimarlık

Renkli bir teras yaşamı

Teras, açık alanda yüksek konfor yakalayabileceğiniz bir alan olduğundan dilediğiniz dekorasyon tarzını uygulayabilirsiniz. Terasınızda şık, rahat ve renkli bir görüntü yakalamak için renkli minderler, yastıklar, çiçekler kullanmanızı önerebiliriz. Dekorasyonun detaylarını oluşturan renkler, aslında bütünü etkiliyor. Rengarenk bir teras dekorasyonu ile enerjiniz yükselir, motivasyonunuz artar. Online iç mimarlık hizmetlerimizden de yararlanarak hayalini kurduğunuz terasa kavuşabilirsiniz. Terasların yükselen dekorasyon trendleri arasında boy gösterdiğini, mekâna yeni bir yaşam alanı kazandırdığını unutmayın. Bu alanı yaşamınıza kazandırmak için renkli, rahat, keyifli, iç açıcı, ferah bir teras tasarımı ile taçlandırmayı ihmal etmeyin. 

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?