Evinizi Daha Büyük Gösterecek Renkler

Küçük, karanlık, boğucu ev yanlış dekorasyonla daha kötü görünmeye mahkumdur. Ev dekorasyonunda küçük evler doğru dizayn edildiğinde işlevselliğini, konforunu artırıyor. Evinizin büyüklüğü değil tercih edeceğiniz renkler ve eşyalar önemli. Yaşam alanlarında insanın ruhunu açacak ferah bir alan yaratmak ev sahiplerinin seçimlerine bağlı olduğundan küçük ev problemini çözüme kavuşturmak zor değil. Online iç mimarlık, ferah ve yaşanılası bir ev yaratmanın mümkün olduğunu gösteren modern tasarımlar sunuyor. Küçük evinizi daha büyük göstermek için ne yapabilirsiniz? İşte size renk ve eşya tüyoları;

Soft renkler tercih edin

online iç mimarlık nasıl çalışır

Duvar tasarımı renkle başlar. Duvar rengini seçerken tüm evin görüntüsünü etkileyeceğinizi unutmayın. Üstelik küçük bir eviniz varsa duvarda macera aramak yerine ferahlığı tercih etmelisiniz. Soft renkler bu konuda size hem ferah bir ortam kazandırır hem de renk seçenekleri sunar. Aslında online iç mimarlık çalışmalarında da sıklıkla görebileceğiniz üzere, küçük alanlarda açık renk duvar rengi tercih edilir. Soft renkler de açık tonları temsil ettiğinden ev dekorasyonu yaparken tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Perde ve halı seçiminde iyi düşünün

Küçük bir eviniz varsa perde – halı ve benzeri seçimlerde koyu renk hakimiyetinden vazgeçip açık tonlara yönelmeye devam etmelisiniz. Koyu renk seviyorsanız tablo, obje, aydınlatma sistemlerinde koyu renk kullanabilirsiniz. Perde ve halı gibi tamamlayıcılarda kesinlikle duvar rengini destekleyecek nitelikte açık renkler kullanın. Aynı rengin farklı tonlarını dahi tercih edebilir, ton sür ton dekorasyon yapabilirsiniz. İnternetten aynı ya da benzer renklerin kullanıldığı online iç mimarlık örneklerini görüntüleyebilir, ilham alabilirsiniz. 

vr 360 ile iç mimarlık

Doğallığı öne çıkaran mobilyalar tercih edin

Dekorasyonun görünen yüzü mobilyalar, küçük ev dekorasyonu için yine elzem bir adım. Açık, yumuşak renklerin ferah ve aydınlık görünüm vereceği küçük evlerde, mobilya tercihinizi çok keskin hatlar yerine yumuşak, modern, doğal modellerden yana kullanabilirsiniz. Mesela ahşap, fazlasıyla doğal ve şık duran bir malzeme. Dekorasyon örneklerini incelediğinizde ahşabın yaşam alanlarına doğallık kazandırdığını görebilirsiniz. 

Aksesuar ve ev tekstili renklerini dikkatli seçin

Online iç mimarlık önerilerinin sonuncusu aksesuar ve ev tekstiline yönelik. Aksesuar seçiminde evi boğmayacak, fiziksel olarak daraltmayacak objelere yönelmeniz ideal olur. Mesela duvar rafları, tablolar, minimal duvara sabitlenen organize ürünler ile yerden tasarruf edip şık bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ev tekstili olan perde, nevresim, örtü, minder ve benzeri ürünlerde ise evin ya da odanın genel renklerine geçiş oluşturacak renkler seçmeniz güzel olacaktır. Örneğin, kum beji bir duvarın, kırık beyazın hakim olduğu bir yatak odası dekorasyonunda yatak nevresimlerini açık sütlü kahve, gri, açık vizon gibi sade tonlardan seçebilirsiniz. 

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?