Dikdörtgen Odalar Nasıl Dekore Edilmeli?

Yaşam alanını dekore etmek keyifli bir uğraş. Dekorasyonu yapılacak odaların kare ya da L şeklinde olması kolay dekorasyon fırsatı sunuyor. Peki, ince uzun oda dekorasyonu? Dar salon dekorasyonu? İşte burada birazcık detaycı hareket etmek ve en mantıklı dekorasyonu oluşturmak önemli. Dikdörtgen salon dekorasyonu sıklıkla ev sahiplerini düşündürüyor. Keyif alanı olan salonlarda doğru bir tasarım uygulandığında odanın şekli avantaja dönüştürülebiliyor. Online iç mimarlık, ev dekorasyonu ile ilgili çok geniş ev portföyüne sahip olduğundan dikdörtgen oda tasarımında önemli ipuçları sunuyor. 

L koltuk ile odayı iki bölüme ayırma 

online iç mimarlık nasıl çalışır

İnce uzun oda tasarımı yaparken genellikle odayı iki bölüme ayırmak mantıklı oluyor. Yemek ve konfor alanını uyumlu şekilde ayırmak, odanın daha kullanışlı olmasını sağlıyor. Koltuk seçiminde önceliği L koltuk takımına verebilirsiniz. L koltuklar küçük, dar alanlarda konforlu ve şık bir alan yaratıyor. Dekorasyonda bildiğiniz gibi doğru yerleşim her şeyi etkiliyor. L koltuk ya da minimal tasarımlara sahip modern koltuk takımlarıyla odayı iki bölüme ayırmayı düşünebilirsiniz. Yemek takımı ve koltukların renk – malzeme uyumuyla bütünlük sağlayabilirsiniz. Eğer oda standart bir yemek masasına müsaade etmiyorsa katlanır ya da açılır – kapanır bir model tercih edebilirsiniz.

Aksesuarlar ile daha ferah bir alan 

Dikdörtgen ve dar bir oda dekorasyonu aksesuarlarla ferah gösterilebiliyor. Örneğin, ayna kullanarak odanın derinliğini artırabilir, ferahlığı artırabilirsiniz. Başka bir alternatif ise lambader ya da abajur olabilir. Önerimiz lambader kullanmanız. Elbette aksesuar olarak bitkilerden de yararlanabilirsiniz. Birkaç salon bitkisi evinize renk katacağı gibi ince uzun odanızın dekorasyonunu zenginleştirir, ferah görünmesine yardımcı olur. Online iç mimarlık bu konuda eşsiz bir çalışma yürütüyor, odanın ölçülerine göre eşya seçimi ve yerleşimi yapmanızı sağlıyor. Dilediğiniz ferah ve şık dekorasyona küçük alanlarda dahi ulaşabilirsiniz. 

vr 360 ile iç mimarlık

Açık renklerle geniş alanlar

Ev dekorasyonu yaparken renkler her zaman önemlidir. Kullanacağınız rengin tonu bile tasarımı etkileyebilir. Küçük ev dekorasyonu açık renk ve tonlarla ferahlığa kavuşturulabilir. Elbette alanınız küçük, dar diye tüm alanı beyaz ve yakın renklerle dekore etmek zorunda değilsiniz. Duvarlarda açık renk, eşyalarda koyu renkler kullanabilirsiniz. Tüm renklerde açık tonlar tercih ettiyseniz ise bitkiler, tablolar, perdeler ve koltuk kırlentleri ile canlı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Online iç mimarlık, dekorasyonun ne denli yaratıcı olduğunu gözler önüne seriyor. Hem ferah hem de şık bir dekorasyon için iç mimarlık tüyolarından ilham alabilirsiniz. 

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?