Şeffaflığın İç Mekan Tasarımına Yansımaları

Şeffaflığın İç Mekan Tasarımına YansımalarıYaşam Alanlarımızda Saydam Geçişler

 

online iç mimarlık nasıl çalışır

Konut iç mekan tasarımını sıradışı göstermenin pek çok yolu var. Ancak esas olan insan psikolojisi üzerinden gidilen, tasarımın ‘tasarlanmış’ gibi gösterilmeden ele alındığı, kişiyi yaşadığı mekana yabancılaştırmayan tasarım modelleri… Fazla şatafatın olmadığı, insan ölçeğinde hayat bulan, yalın ama kendi içinde iddialı mekânsal kurgularla yaşam alanınızı farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Sade ama cesur bir örnek: ‘Şeffaflık’

Zarif ve Evrensel Malzeme Camla Kurgulanan Saydam Mekanlar…

Ortaya çıkışı antik çağlara uzanan camın saydam ve yarı saydam hallerinden faydalanarak yaşam alanlarınızı bambaşka noktalara taşıyabilirsiniz. Örneğin geniş oturum alanına sahip salon ya da oturma odanızda hem o mekanın bir parçası olabilen hem de ayrışarak özelleşen okuma, çalışma, odaklanma köşesi gibi noktalar yaratmanız mümkün.

vr 360 ile iç mimarlık

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saydam ama mahremiyetin arka planda tutulduğu, cam bir paravanla ya da duvarların tamamıyla cam bölmelerden oluştuğu yatak odasından ayrılan ebeveyn banyolarında benzer teknik uygulanarak alışılmışın dışına çıkılabilir.

Dubleks konut projelerinde, binanın temel strüktürlerinden merdiven tasarımında basamak ya da korkuluk detaylarında tasarımın başlı başına parçası olacak bir kurguyla tasarlanmış mekanlar şeffaflığın tüm yaşam alanında hissedilir olmasını sağlayacaktır.

Hergünü Güzel Geçirmenin Transparan Yolu: İç Bahçeler

 Doğru Aydınlatma Ürünü Seçimiyle Hayal Edilen Mekansal Geçirgenliğe İlk Adım…

Evinizin atmosferini etkileyecek önemli tasarım elemanlarından biri de aydınlatma seçimi… Özellikle geçirgenliği ön plana çıkarmak için avize, sarkıt aydınlatma, aplik ya da camın kullanıldığı modern şeffaf tasarımlar tercih edilebilir. Hayal edilen yumuşak etki şeffaflıkla bütünleşerek ortam atmosferine katkıda bulunulabilir.

Yansıma ve Parlaklığın Şeffaflıkla Bir İlişkisi Olmalı…

Kimi inanışlara göre içerisinde farklı enerjiler barındıran, iyi ve güzel enerjinin yayılımını sağlayan aynalar günde birkaç kez kullanımımızın ötesinde vazgeçilmez dekorasyon ürünleri… Mekansal boyutu arttırarak derinlik veren, aldığı ışığı yansıtarak yaşam alanlarımızı parlatan aynalar doğru ve yerinde kullanıldığında içinde bulunmaktan keyif aldığımız, sonsuzluk hissinin yaşandığı ortamların oluşturulmasına katkı sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Işığın Kesintiye Uğramadığı Şeffaf Mobilyalar…

Hafif ve havadar bir iç mekanın koşulu bazen iyi görünümlü ama zor görünen mobilya tercihleriyle mümkün olabilir… Özellikle küçük odalarda kullanılan şeffaf mobilyalar gözün kesintiye uğramasını önleyerek daha az dağınık mekanlar yaratılmasını sağlar. Alışılagelmişin dışındaki mobilya seçimleri hem yaşam alanının sadeleştirilmesi hem de farklı bakış açılarının kişisel alanda kullanılmasını mümkün kılar.


stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?