Kış Bahçesi Zamanı

Kış bahçesi dekorasyonu için püf noktaları

Havaların soğumaya başladığı bu günlerde, bahçe ve balkon keyfimize üşümeden devam edebilmemiz mümkün. Balkon, teras veya bahçenizi kapatarak yaratacağınız bir kış bahçesi ile kışın da evinizdeki bu alanlarda sıcak bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Bahçenizde bir dış mekan kış bahçesi olabileceği gibi, kış balkonu da diyebileceğimiz kış bahçesi balkon konseptiyle bu işlevdeki mekanı evinizde oluşturabilirsiniz. Artık kış bahçesine geçme mevsiminin geldiğini söylersek yanılmış olmayız herhalde. O zaman kötü hava şartlarında dışarı çıkma isteğimize konforlu bir alternatif oluşturacak bir kış bahçesi tasarlamaya ne dersiniz? Siz de hazırladığımız kreatif dekorasyon önerilerine göz atarak kendiniz ve sevdikleriniz için keyifli bir ortam hazırlayabilirsiniz.

DEKORASYONA BAŞLARKEN…
Kış bahçesi tasarımları yaparken alanınızı verimli bir şekilde değerlendirmek  ve istediğiniz havayı yakalamak için başlangıçta; kullanım bakımından beklentinizi düşünmeniz ve dekorasyonu buna uygun biçimde şekillendirmeniz gerekir.
online iç mimarlık nasıl çalışır

Burayı bir oturma odası olarak mı kullanacaksınız, bir yemek odası mı yoksa bir resim atölyesi ya da spor ekipmanlarınızın  olduğu bir mekan olarak mı değerlendireceksiniz? Belki de farklı bir seçenek olarak mutfaklı kış bahçesi hazırlayacaksınız.

Mekandan beklediğiniz işleve karar verdikten sonra kış bahçesi dekorasyonu için oluşturmak istediğiniz atmosfere uygun stili belirleyip bu doğrultuda mobilya ve malzeme bakmaya başlayabilirsiniz.


vr 360 ile iç mimarlık

Kış bahçesi için sahip olduğunuz alandan maksimum performansı almak için alanınızı iyi tanımanızı öneririz. Büyüklüğü, gün ışığını ne açıdan ve ne kadar aldığı, göz önünde bulundurmanız gereken unsurlardır. Hem fiziksel hem görsel konforunuz açısından bunları düşünerek dekorasyona başlamanızın faydası olacaktır.

GÜN IŞIĞININ ETKİSİ…

Kış bahçenizde dış mekan algısını arttırmak ve gün ışığından daha çok faydalanmak istiyorsanız cam çatı yaparak ferah bir mekan elde edebilirsiniz. İçerideki ışık kontrolünü sağlamak için ise panjur veya perde tercih edebilirsiniz.

KIŞ BAHÇENİZİN RUHU…

Kış bahçenizde sıcak bir atmosfer yaratmak için ahşap malzeme seçimleri yapabilirsiniz. Malzeme seçimlerinize doğal taşı da eklerseniz daha natürel bir hava yaratmış olursunuz. Tercihiniz modern tasarımlardan yana ise cam ve metal strüktürün uyumu tam size göre olabilir.

KIŞ BAHÇENİZİ ISITMANIN ŞIK YOLLARI…

Kış bahçenizde hem ortamın hem atmosferin sıcaklığını arttırmak için bir başka fikir de şömine veya kuzine olabilir. Mekanın stiliyle uyumlu ,örneğin modern veya country tarzda, seçeceğiniz bir model ile burayı huzurlu ve konforlu bir yaşam alanına çevirebilirsiniz.

EVİNİZDE BAHAR HAVASI…

Renkli mobilyalar kullanarak kışın kapalı havalarında, kendinizi bahar mevsiminde hissedebilir veya koyu tonlar kullanarak kontrastı ön plana çıkarabilirsiniz.

AYDINLATMA İLE GELEN ŞIKLIK…

Kış bahçesi aydınlatması oldukça önemlidir. Spotlar, duvar aplikleri, lambaderler işlevinin yanı sıra kış bahçenize çok yakışacak ve şıklık katacaktır. Mobilyalarınıza, yerleşiminize ve zevkinize göre bir aydınlatma tercihi yapmak kış bahçeniz için tamamlayıcı bir unsur olacaktır.

HAYAT VEREN DOKUNUŞLAR…

Kış bahçenizi güzelleştirecek bir önerimiz daha var. Bitkiler her ortama olduğu gibi kış bahçenize de ferahlık ve canlılık katacaktır. Siz de dekorasyonunuzda bitkilere yer vermeyi unutmayınız…

Artık bu ipuçları ve kış bahçesi görselleri ışığında kış bahçelerinizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?