Salon Dekorasyonunda Mobilya Seçimi

Evin en çok kullanılan odası olan salon, yapılacak dekorasyon tasarımı ile olduğundan daha konforlu, ferah ve yaşanılası hale gelebiliyor. Salon tasarımı, titizlikle yapıldığı takdirde uzun ömürlü, keyifli bir yaşam alanları oluşturulabiliyor. İç mimarlar ve dekoratörler yaşam alanlarını daha fonksiyonel kılmak için salonu farklı tarzlarla yeniden tasarlıyorlar. İç mimarlık hizmetlerinden yararlanmak isteyip de buna zaman ayıramayan ya da aradığı iç mimarı bulamayanlar için online ev dekorasyonu yapan firmalar, talep ve mekan ölçülerine göre baştan sona dekorasyon rehberi hazırlıyor. İç mimar ve dekoratörler salon tasarımlarında nasıl mobilyalar kullanılabileceğine dair ipuçları veriyor, işte o ipuçları;

Şık ve konforlu köşe takımları

online iç mimarlık nasıl çalışır

Salon tasarımında son dönemlerde köşe mobilyalar ilgi görüyor. iç mimarlar, köşe koltuk takımlarının özellikle küçük mekanlara işlevsellik kazandırdığını dile getiriyor. Odanın mobilyalar eklendikten sonra hala ferah bir alana sahip olmasını isteyenler köşe takımları seçebilir. Hem köşe hem de standart bağımsız koltuk takımı olabilen çok yönlü mobilyalar ise alternatif oluşturuyor. Köşe mobilyalarda spor, klasik, modern gibi farklı tarzlara hitap eden tasarımlar bulunuyor.

Klasik ve asil köşe takımları

vr 360 ile iç mimarlık

Klasik mobilya tercihinden vazgeçemeyenler için dekoratörler, klasik koltuk takımlarının zamana yenik düşmediğini belirtiyor. Gösterişli fakat asil bir havası olan klasik çizgideki mobilyalar, diğer eşyalarla da uygun şekilde tasarlandığında ortaya tamamen özgün fakat klasik esintiler taşıyan bir salon dekorasyonu çıkıyor.

İşlevsel orta sehpa ve yemek masası

Ev dekorasyonu yaparken yemek masası ve orta sehpa önem taşıyor. Zira ikisi de çok kullanılan temel eşyalar arasında yer alıyor. Orta sehpa için envai çeşit model bulunuyor. Sehpanın sadece görüntüsü değil işlevselliği incelenerek tercih yapılmalıdır. Öte yandan sehpanın malzemesi dayanıklılığı esas alınmalıdır. Yemek masasında ise yine malzeme ile birlikte görüntüye dikkat edilmeli, koltuk takımına salon dekorasyonunun genel uyumuna bakılmalıdır.

Sade, zarif objeler

Salon dekore edilirken ana ve büyük eşyalar yerleştirildikten sonra sıra süs eşyalara, dekoratif objelere gelir. Minimalist bir salon tasarımında obje seçimi yok denecek kadar az olmalı ancak klasik, modern tarzlarda oluşturulan tasarımlarda sade, zarif, tasarım bütününde detay olabilecek objeler seçilmelidir. Online iç mimarlık kapsamında bu tip küçük objeler için de öneriler verilerek dekorasyon tamamlanıyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?