Orta Sehpa Seçmek Bu Tüyolarla Çok Kolay

Dekorasyonunuzun tamamlayıcısı orta sehpanızdan memnun musunuz? Online iç mimarlık örneklerinde, salon dekorasyonlarında sıklıkla vurgulanan orta sehpalardaki modern görünüm evlerdeki orta sehpalara dönüp tekrar bakmamıza sebep oluyor. Ev dekorasyonunda imza niteliği taşıyan sehpalar, eskiden boş görüntüyü doldurmak için hızla seçilirdi. Şimdilerde ise modern dekorasyon çalışmaları kapsamında her eşya özenle seçiliyor, orta sehpa gibi minimal eşyaların ana parçaları tamamlamasına dikkat ediliyor. Orta sehpa dekorasyonu salonun genel görüntüsünü destekliyor, sehpa gereksinimini en şık şekilde karşılıyor. Online iç mimarlık çalışmalarıyla dikkat çeken ekibimiz, orta sehpa seçimine dair uygulanabilir basit tüyolar veriyor. Gelin inceleyelim.

Dekorasyon tarzını belirle

online iç mimarlık nasıl çalışır

Orta sehpa seçmeden önce dekorasyon tarzınızı bilmeli ya da belirlemelisiniz. Modern dekorasyona klasik orta sehpa modelini yerleştirmeniz uyumsuz bir görüntüye neden olur. Evinizdeki ya da salonunuzdaki dekorasyonun tarzına uygun bir orta sehpa seçtiğinizde her şey daha uyumlu ve zarif görünmeye başlar.

Çok yönlü tasarıma odaklan

Orta sehpalar salon dekorasyonu çalışmalarında şık görünüyor, evet ama yeri geldiğinde gerçek anlamda sehpa görevi görmesi gerekiyor. Misafir ağırlanırken, salonun konforunda çalışılırken, keyif yaparken kısacası sehpaya ihtiyaç duyulduğunda sehpanın kolayca taşınabilmesi ya da elinizi uzatabileceğiniz mesafede olması işlevsellik kazandırır. Orta sehpa seçiminde hantal, işlevsiz bir model seçmeyin. Mesela depolama alanına ihtiyacınız varsa çekmeceli, raflı, dolaplı sehpalar tercih edin.

vr 360 ile iç mimarlık

Doğru renk ve materyal seçin

Orta sehpa dekorasyonu yaparken renklere ve materyale dikkat edin. Zira yanlış renk ve malzemeyle dekorasyonunuzun inceliğini zedeleyebilir, uyumsuz görüntü elde edebilirsiniz. Renk ve materyal seçiminde elbette dekorasyon tarzınızın da önemi var. Online iç mimarlık ekibimiz, yumuşak geçiş ve zarif uyum için daha incelikli hareket etmenizi, salonunuzdaki tüm renkleri ve eşya materyallerini gözden geçirmenizi istiyor.

Dekoratif sehpa tasarımı yapın

Orta sehpa seçerken ya da seçtikten sonra evinizdeki yerleşimini düşünün. Üzeri boş bir orta sehpa yerine objelerin, orta sehpa tabağının, mumların, belki kitap – derginin yer aldığı dekoratif bir görüntü oluşturun. Orta sehpa dekorasyonu, sizin zarif müdahalelerinizle anlam kazanmaya başlar, ev dekorasyonunuzu zenginleştirir.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?