Küçük Alanlara Büyük Dokunuşlar

Online iç mimarlık hizmeti veren iç mimar profesyonelleri, küçük alanlara yapılacak büyük dokunuşlarla mekânı olduğundan daha büyük, ferah ve konforlu hale getirilebileceğini belirtiyor. Göz yormayan, belli bir tarza hitap eden, huzurlu bir ev dekore etmek için bir profesyonelden yardım almak isteyenler birkaç tık ile online iç mimarlık desteği alabiliyor. Evin planı, odaların büyüklüğü ve ihtiyaçlar iç mimarlar tarafından ele alınarak kişiye özel ev dekorasyonu hazırlanıyor. Profesyonel kişilerce hazırlanan dekorasyon rehberi, evin daha kolay ve istenildiği gibi dekore edilmesine olanak tanıyor. Örneğin küçük bir evde yaşayanlar, sıkışık bir ortamda ömür geçirmek zorunda değil. Küçücük mekânlardan bile stil sahibi bir ev oluşturmak mümkün. Minimalist evlere özel ipuçları şöyle;

Açık ev planı

online iç mimarlık nasıl çalışır

Küçük evlerde odaları birbirinden ayıran duvarlar, yaşam alanlarını daha da büyütmek için kaldırılıyor. Oturma odası, salon ve mutfak yapılan bu düzenleme ile tek bir mekânda kendi özel yaşam alanları olan ferah bir ev tasarlanıyor. Diğer bir alternatif ise duvarların yerine camlı sürgülü geçişler kullanmak. Elbette böyle bir planlamada taşıyıcı duvarlar değil bölme işlevi gören duvarlarda değişiklik yapılmalıdır.

Açık ve sade renkler

Duvar tasarımı, ev dekorasyonunda önemli bir yer tutuyor. Yaşam alanları ne kadar incelikli tasarlanıyorsa duvarlardaki renk ve tablolar da aynı özenle tasarlanmalıdır. Tasarımda tamamlayıcı unsur olan duvarlarda açık, sade, düz renklerin kullanılması öneriliyor. Aksesuar seçiminde ise mekâna derinlik katmak için dekoratif aynalar beklentileri karşılıyor.

vr 360 ile iç mimarlık

Dar ve ölü alanlar

Ölü köşeleri olan ya da oldukça dar yapıya sahip odalar için çok işlevsel ev dekorasyonu uygulamaları gerçekleştiriliyor. Örneğin küçük bir odayı duvardan duvara köşe koltuklarıyla düzenleyip yerden tasarruf etmek ya da manzaraya göre ideal bir yaşam alanı oluşturulabilir. Öte yandan geleneksel iç mimarinin örnekleri minimal tarzda modern detaylar eklenerek uygulanabilir.

Büyük ve geniş pencereler

Yeni yapılarda eve ferah bir hava katmak için yerden tavana kadar uzanan büyük ve geniş pencereler tasarlanıyor. Bu sayede ev olduğundan daha büyük bir görüntüye kavuşmuş oluyor. Online ev dekorasyonu rehberliğinde yapısal önerilerle evlere işlevsellik kazandırılıyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?