Orta Sehpa ile Şık Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunun en işlevsel ve dekoratif eşyasının orta sehpa olduğunu biliyor muydunuz? Orta sehpa, kalabalık ortamlarda çay – kahve gibi içecekler için sehpa görevini üstleniyor. Genel görüntüde ise ev sahibinin dekorasyon tarzını yansıtıyor. Orta sehpalar artık üstü boş şekilde ortada öylece durmuyor. Kullanıcılar, orta sehpa kompozisyonu oluşturuyor. Sehpa üstüne süs eşyaları, mum, tütsü, kitap, biblo, dekoratif objeler yerleştiriliyor. Geniş yüzeyli bir sehpanın üstüne belli bir kombinasyonla yerleştirilen ürünler modern göründüğü gibi ev sahibinin ruhunu yansıtan şık bir salon dekorasyonu oluşturuyor. Dekorasyon çalışmalarında sehpa ya da duvar rafı gibi küçük bir ürüne bile dekoratif bir yaklaşım sunuluyor. Online iç mimarlık bu konuda eşsiz dekorasyon fikirleri doğuruyor, sehpalar çok yönlü kullanıma açılıyor. Online iç mimarlık fikirlerinden yola çıkarak sizlere orta sehpa düzenlemesi önerileri hazırladık, işte detaylar… 

Samimi dekorasyon için ahşap orta sehpa düzenlemesi 

online iç mimarlık nasıl çalışır

Ev dekorasyonu yaparken doğallığın, sıcaklığın ve samimiyetin öne çıkmasını sağlamada etkili olan materyal ahşaptır. Ahşap mobilyalar ve yardımcı ürünler dekorasyonu samimi gösteriyor. Meşe, ceviz tercih edebileceğiniz orta sehpanın üstüne; sehpa tepsisi koyup içine ise mum, mini ev bitkisi, taze bahar dalları yerleştirebilirsiniz. 

Minimal bir görüntü için detaylardan uzak objeler 

Orta sehpa düzenlemesi yapılırken birden fazla obje kullanıldığında dekorasyonda karışıklığa sebep olmayacak çizgiler tercih edebilirsiniz. Oymalı, asimetrik yapıya sahip objeler yerine daha sade çizgiler, oval kesimler, yuvarlak formlar kullanabilirsiniz. Taş saksılar, mermer mum tabakları, yuvarlak form vazolar alternatif olabilir. 

vr 360 ile iç mimarlık

Orta sehpaya hareket kazandıran ev bitkileri 

Online iç mimarlık çalışmalarımızda da tercih ettiğimiz ev bitkileri, orta sehpa düzenlemesine şıklık kazandırıyor. Evinizde çok fazla bitki yoksa ve sehpa düzenlemesi yapacaksanız, mini boy saksılarda kaktüs, aloe vera, bonsai ağaç tercih edilebilir. Bodur ağaç ve bitkiler salon dekorasyonunda, büyük sehpalarda mükemmel görünüyorlar. 

Orta sehpa kitap – dergi düzenlemesi 

Orta sehpa düzenlemesinde bir başka alternatif kitap ve dergi kullanmak. Sürekli okuduğunuz, sevdiğiniz kitapları, dergileri sehpa üzerine simetrik şekilde yerleştirebilirsiniz. Kitapları desteklemek için ise cam vazo, belki bir biblo düşünebilirsiniz. Eğer salonu çok sık kullanıyorsanız orta sehpada cam kavanozda kurabiye, kahve gibi keyfinizi destekleyecek yiyecekler yerleştirebilirsiniz. 

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?