Online İç Mimarlık Hizmeti ile Okuma Köşesi

Kitap okuma alışkanlığı yüzyıllardır insanlarda bulunuyor. Evlerinizde kendinizi huzurlu hissedeceğiniz ve günün stresini atacağınız oturma alanları oluşturma konusunda doğru yerdesiniz. Online iç mimarlık hizmeti sayesinde evinizde kendinize özel alanlar oluşturabilirsiniz.

Küçük evlerle birlikte özel ofisler ya da çalışma odaları tarihe karışmaya başladı. Ancak küçük evlerde dahi kendinize okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Bu rehberimizde evinizde okuma köşesini nasıl oluşturabileceğinizi anlatacağız;

online iç mimarlık nasıl çalışır

Okuma Köşesi İçin Uygun Köşe Seçimi

Okuma köşesi için en uygun alan kendinizi huzurlu hissettiğiniz alandır. Bunun için de ışık geçirgenliğine dikkat etmelisiniz. Güneş alan bir köşe seçecekseniz fazla aydınlatmaya ihtiyacınız yoktur.  Gece kitap okumak istiyorsanız doğru aydınlatma çözümlerine ihtiyacınız var. Kendinize doğru alanı bulabilmek adına aydınlatma durumuna bakmalısınız. Kitap okuma açınız gözlerinizi yormamalı ve yeterli oranda aydınlanmalıdır.

Yüksek Konfor Sağlama

vr 360 ile iç mimarlık

Online iç mimarlık hizmeti okuma köşesine yönelik veriliyorsa temel amaçlarımızdan biri de konforu en üst seviyeye çıkarmaktır. Öncelikle koltukta mı uzanarak mı kitap okuduğunuza karar verin. Her insanın kitap okurken konforu farklıdır. Bu yüzden köşeniz belirlendikten sonra sizi rahat hissettirecek koltuk tipi seçilerek yola devam edilir.

Doğru Renk Seçimi

Okuma köşesinde kullanılan renkler ruh halinizi doğrudan etkiler. Bu yüzden de okuma köşenizde kendinizi huzurlu hissedeceğiniz renkler seçmelisiniz. Uzun süreli ferahlık için açık tonlar çok daha doğru bir seçim olacaktır. Renkleri de dikkate almak her zaman başarılı bir dekorasyonun anahtarıdır.

Dekoratif Detaylar

Okuma köşesi için konforunuzu sağlayacak her detayı düşündükten sonra artık estetik bakış açısına geçebilirsiniz. Bunun için küçük hamleler yapmanız yeterli olacaktır. Sizi yansıtan özel yastıklar ya da okuma lambalarıyla ortamın ambiyansını değiştirebilirsiniz. Ayrıca tütsü ya da mum gibi seçimler de yapabilirsiniz. Beğendiğiniz dekoratif ürünleri de kullanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Unsurların Kullanımı

Online iç mimarlık hizmeti ile okuma köşesi oluştururken sizi tamamlayacak unsurlara da bakmanız gerekiyor. Kitap okurken kendinizi rahat hissedeceğiniz durumlara bakın.  Altını çizerek okuyorsanız yanınızda bir kalem alın. Sigara içerek kitap okuyorsanız bunun için özel bir alan oluşturabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?