Online İç Mimarlık Çalışmasında Dikdörtgen Oda Tasarımı

Özellikle salonlarda alanın durumuna göre dikdörtgen yapı ortaya çıkabiliyor. Özellikle küçük odaları tasarlamak büyük odalara göre çok daha zor oluyor. Online iç mimarlık çalışmalarında dikdörtgen odaları tasarlamak birkaç öneriyle son derece kolay hale geliyor.  Uzun ve dar yapıdaki odalarınızı estetik ve kullanışlı alanlar haline getirmek için bu rehberimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Hareket Alanları Oluşturun

online iç mimarlık nasıl çalışır

Uzun ve dar odalarda ilk olarak hareket alanı oluşturulması gerekiyor. Kare odalarda hareket alanı oluşturmak kolay olurken uzun ve dar odalarda bu durum biraz daha zor olabilir.

Dikdörtgen odalarda yürürken yanlara geçmek ya da yanlara geçerek hareket etmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun önüne geçebilmek için net yürüme alanları oluşturmalısınız. Odanın en ortasından yol oluşturmayı doğru bulmuyoruz. Tek taraflı yollar oluşturarak odanıza samimi bir atmosfer kazandırmayı hedefliyoruz.

Mobilyaları Duvardan Uzaklaştırın

vr 360 ile iç mimarlık

Dikdörtgen formdaki odalarda mobilyaların duvara yaslanması en büyük yanlışlar arasındadır. Online iç mimarlık çalışmalarımızda mobilyalarınızı duvardan kopararak sizler için hem yürüyüş alanı oluşturuyor hem de daha samimi bir salon dekorasyonu oluşturuyoruz.

Salonunuzu Bölümlere Ayırın

Uzun ve dar odalarda eşyaları daha nitelikli yerleştirebilmek için bölümlere ayırmak en doğru kullanım olacaktır. Uzun ve dar salonlarda odanın işlevini arttırmak çok daha kolaydır. Odada oturma alanları ya da farklı fonksiyonları ortaya koyacak alt mekanlar yaratabilirsiniz. Duvarlara asılan bir tablo ya da küçük bir kilimle farklı ambiyanslar yaratabilirsiniz.

Salonlarınızda yemek odası ya da televizyon izleme alanı oluşturabilir, size özel okuma köşeleri ya da çalışma alanları yaratabilirsiniz.

Alanı Dikey Yönde Kullanın

Online iç mimarlık çalışmalarımızda dikdörtgen odalarda odaya girildiğinde yukarı yönde bir akış planlamaya çalışıyoruz. Böylece mekanda 3 boyutlu bir algı yaratıyoruz. Yüksek ürünler, poster, tablo, tavandan zemine kadar olan perdeler gibi küçük parçalarla bu etkiyi yaratmak çok pratiktir.

Dikdörtgen salonlarınızda dağınıklığı ve kalabalığı doğru yaklaşımla önleyebilirsiniz. Ayrıca odanın küçük ve basık görünmesini engellemek için her metrekareyi verimli kullanmanız gerekiyor. Fonksiyonlu mobilyalar sayesinde dar ve uzun salonunuzu çok ferah ve şık bir alana dönüştürebilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?