Duvar Tasarımı Çalışmalarında Ayna Kullanımı

Duvar tasarımı çalışmalarında profesyonel bir iç mimarlık desteği alarak yaşam alanlarınızı daha estetik hale getirebilirsiniz. Evlerinizde yer alan duvarların tasarımında kullanabileceğiniz ürünlerin başında ayna geliyor.

Aynaları evinizin farklı bölümlerinde kullanarak hem aydınlık hem de ferah bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Evinizde kullanacağınız aynaları doğru yerlere asmanız çok önemlidir.  Boy aynası ya da farklı geometrik şekillerdeki aynalar sayesinde evinizi daha estetik hale getirebilirsiniz.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Bu yazımızda sizlere duvar tasarımı çalışmalarında ilham verecek ayna kullanımı örnekleri vereceğiz. Aynaları evinizde kullanabileceğiz alanlar hakkında biraz detaylı bilgiler verelim.

Koridor Duvar Tasarımı İçin Ayna Önerileri

Aynaların en çok kullanıldığı alanlar koridor duvarlarıdır. Koridorlarda daha çok kapıya yakın yerlerde kullanılır. Bu aynalarda evden çıkmadan son bir kez kendinizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca evinizin girişi daha güzel bir havaya bürünebilir.

vr 360 ile iç mimarlık

Koridor duvarlarında kullanacağınız aynalar evinizin enerjisini arttırır. Ancak bunun için aynanın bakacağı nokta çok önemlidir. Aynaların doğru yöne bakması gerekir. Aynanın kapı girişine bakması hatalı bir yaklaşım olacaktır. Koridor duvar tasarımı çalışmalarında aynanın içeriye bakması daha doğru olur. Ayrıca ince ve uzun yapıya sahip bir ayna ile estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Salon Duvar Tasarımı İçin Ayna Önerileri

Evinizde salonlardaki duvarlarda da ayna kullanabilirsiniz.  Salonlarda tarzınıza ve salonunuzdaki mobilyalarla uyumlu bir ayna modeli seçebilirsiniz. Salondaki duvarlarda kullanılan aynalar hem evinizi daha geniş hem de daha aydınlık hissi verecektir. Bunun için aynayı doğru yere asmanız gerekiyor.

Salonlarda dış ortam güzelse aynanız dışarıya bakabilir. Manzara estetik olmaması durumunda yemek masalarına bakan aynalar doğru konumlandırma seçimi olacaktır.

Yatak Odası Duvar Tasarımı İçin Ayna Önerileri

Yatak odası duvar tasarımı çalışmalarında da ayna seçimi önemlidir. Yatak odalarında yapılan en büyük hataların başında aynanın yatağa bakması oluyor. Yatak odasında boş bir alana bakan ya da dolapların yanına gizlenen aynalar çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Duvar tasarımı çalışmaları için ayna seçerken ve aynanın konumlandırılması gereken alanı belirlerken profesyonel bir iç mimarlık desteği almanızı öneriyoruz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?