Monokrom Dekorasyon Nedir?

Modern ve zarif bir dekorasyon oluşturmak için ihtiyacınız olan şey rengârenk bir görüntü değil. İyi bir dekorasyon bazen tek bir renkle dahi oluşturulabilir. Tek bir renk ya tek bir rengin farklı tonlarıyla tasarlanan monokrom dekorasyon; modern, şık, zarif ve ferah mekânların ortaya çıkmasını sağlıyor. Monokrom stile sahip bir ev dekorasyonu yaparken sevdiğiniz ya da evinizi daha iyi gösterecek bir rengi seçerek doğru parçaları seçmeye başlayabilirsiniz. Dekorasyonda renklerin ne denli önemli olduğunu monokrom ev dekorasyonu çalışmalarıyla görmek mümkün.

Monokrom Dekorasyon İpuçları

Ev dekorasyonu yaparken öncelikle nasıl bir şey istediğinize karar vermelisiniz. Canlı, sakin, soğuk, dinamik, ferah, modern… Monokrom dekorasyon çalışmasında renk seçimi doğrudan tasarımın yönünü belirleyeceğinden dikkatli olmak gerekiyor. Örneğin, toprak renkler samimi, sıcak, güvenli ve konforlu bir mekân tasarımı oluşturur; beyaz ve gri gibi renk tonları ise hem modern hem de ferah hissettirir.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Monokrom stilde en çok siyah, beyaz ve gri kullanılıyor. Seçilen rengin koyu tonları duvar tasarımı yaparken, açık tonları ise eşya seçerken tercih ediliyor. Aslında monokrom tarzda siyah ve beyaz gibi iki zıt renk bir arada da sıklıkla kullanılıyor. İki rengi birbirini dengeleyerek kullanabilirsiniz.

Dekorasyona yeni belki daha canlı üçüncü bir renk eklemek içinse aksesuarlardan, ev bitkilerinden yararlanabilirsiniz. Monokrom stilin özünde sadelik yatıyor. Sadeliği önemsemeli ve fazla eşyalardan, kaba objelerden kurtulmalısınız. Sadeliğin görkemini ortaya çıkarmak için duvarlara tablo asabilir, şık avizeler tercih edebilirsiniz.

Online İç Mimarlık ile Monokrom Stil

İç mekân tasarımında öne çıkan monokrom stil, profesyonel eller tarafından uygulandığında başarılı sonuçlar veriyor. Evimi Tasarla ekibinin yenilikçi iç mimarları, online dekorasyon çalışmalarında farklı tarzları kişiye, mekana, kuruma özel hale getiriyor.

vr 360 ile iç mimarlık

Şık, modern, ferah ve yaşanılabilir bir konfora kavuşmanız için detaylara, bütüne önem veren iç mimarlarımız, yaşam kalitesini artıracak adımlar atıyor. Online ev dekorasyonu ile monokrom stilin tüm ayrıntılarını keyifle evinizde uygulayabilirsiniz. Kişisel tarzınızı yansıtan ve aradığınız konforu sunan tasarım için Evimi Tasarla online iç mimarlık paketlerinden yararlanabilirsiniz.  

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?