Kitaplık Tasarımları Duvar Dekorasyonu Oluşturuyor

Bize yeni ve farklı dünyaların kapılarını açan, ufkumuzu genişleten kitaplar ev, ofis ve eğitim yuvalarının vazgeçilmezi sayılıyor. Kitaplarınızı istiflemek için bir odanızı kütüphaneye çevirebileceğiniz gibi evinizin çeşitli yerlerini mini kütüphaneler olarak da kullanabilirsiniz. Çalışma odası, yatak odası, genç odası ve salonlar kitapların en çok yer aldığı odalardır. Ev dekorasyonu çalışmasında kitaplar görsel bir şölene imza atıyor. Kitapların her anlamda insana fayda sağladığını muhteşem raf tasarımlarından görebiliyoruz. Evinize uyum sağlayacak aynı zamanda kitaplarınıza yuva olacak kitaplık tasarımlarıyla dekorasyon çalışması yapabilirsiniz. Size duvar dekoru ile ilgili birkaç tüyo ve fikir vermek isteriz.

Duvar Tasarımını Hareketlendirecek Kitaplık Modelleri

online iç mimarlık nasıl çalışır

Evinizin duvarlarında bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyor ve saat, tablo haricinde bir alternatif arıyorsanız o eksiklik kitaplık olabilir. Duvar tasarımı denince akla gelen ilk unsur hiç şüphesiz kitaplıklar oluyor. Evin dekorunu zenginleştiren ve kitap yığını oluşmasını önleyen kitaplık modelleri, kitaplar eklendikçe daha da güzelleşiyor. Duvara monte edilen raflar iç mimarlık çalışmalarında genellikle yerden tasarruf etmek amacıyla tercih ediliyor. Kitaplarınızı nasıl sergilemek ve korumak istediğinize karar vererek dekorasyon çalışmanızı gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin kitaplarınızın açık bir rafta mı durmasını istiyorsunuz yoksa camlı, kapaklı dolap şeklindeki kitaplıklarda mı? Geometrik desenli kitaplık modelleri mi yoksa daha düz, simetrik, klasik form kitaplık modelleri mi tercih edersiniz? Bu sorulara yanıt verdikten sonra ahşap ya da ferforje destekli yüzlerce farklı model bulabilirsiniz. Duvar dekorasyonu kitaplık ve birkaç güzel hatıra barındıran fotoğraf çerçeveleriyle huzurlu bir atmosfer yaratmayı başarıyor.

Kapaklı & Kapaksız Kitaplık Tasarımları

yaparken salona bir de kütüphane bölümü oluşturmak isterseniz sizlere kapaklı ve kapaksız kitaplık modellerini önerebiliriz. Kapaksız tasarımlar daha çok tercih ediliyor ancak yarı kapaklı kitaplık modelleri de son dönemlerde çok popüler. Yarı kapaklı kitaplık tasarımları, çalışma odası tasarımı yaparken de hem kitap hem de dosyalarınız için işlevsellik sağlayacaktır. Ahşabın çok geniş aralığındaki renk seçenekleriyle yaşama ve çalışma alanınıza estetik bir dokunuş yapabilirsiniz. Kitaplık seçiminde renk, model ve işlevselliğe bir arada önem göstermenizi öneririz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?