Dekorasyonda Öne Çıkan Detay: Dresuar

Dresuar, birçok evde görmeye alışık olduğumuz fakat yine gerçek adını bilmediğimiz bir mobilyadır. Fransızca bir kelime olan dresuar, antrelerde kullanılan ayaklı sehpa modelidir. Çok işlevsel bir mobilya olması sebebiyle özellikle evin girişinde, koridorlarında kullanılıyor. Aslında dresuar her oda dekorasyonu için uygunluk gösteren şık ve fonksiyonel bir mobilyadır. Dekorasyonu zenginleştiren, mekâna anlam kazandıran dresuarları mercek altına aldık. Ev dekorasyonu çalışması yaparken dresuar modellerini incelemenizi öneririz.

Ahşap, ferforje, metal dresuar modelleri

online iç mimarlık nasıl çalışır

Evin girişini süsleyen, misafirlerin ilk gördüğü eşyalardan biri dresuar olacağı için binlerce model arasından en ideal olanı seçmek önemlidir. Dresuar modellerini incelediğinizde sizleri ahşap, ferforje, metal gibi farklı materyallerin beklediğini görebilirsiniz. Elbette dresuar modellerini incelemeden önce evinizin hangi alanında kullanacağınızı belirlemelisiniz. Dresuar evin giriş bölümü için tasarlanan özel bir mobilya olmasına karşın tüm odalarda rahatlıkla kullanılıyor. Özellikle salon dekorasyonu yaparken dresuar detayına yer vermek dekorasyona zarafet katıyor. Yatak odası, salon, antre kullanabileceğiniz üç ana alan sayılıyor. Diğer mobilyalarınızın malzemesini esas alarak dresuar malzemesine ve rengine karar vermenizi öneririz. Ahşap yoğunluğunda bir ev dekorasyonunuz varsa salt ahşap ya da metal ve ahşabın birlikte kullanıldığı dresuar seçimi yapabilirsiniz.

Dresuarların Kullanım Amaçları

Ev dekorasyonu yaparken dresuarlara yer vermek istemeniz halinde bu zarif mobilyanın üzerine ne koyacağınız hakkında size ipuçları vermek isteriz;

  • Vazo,
  • Mum,
  • Birkaç kitap,
  • Biblo, süs eşya,
  • Şamdan,
  • Çiçek,
  • Fotoğraf çerçeveleri,
  • Dekoratif objeler,
  • Hobinizi yansıtan özel objeler
vr 360 ile iç mimarlık

Dresuar, ayaklı sehpa formundadır. Çekmeceli modelleri oldukça yaygındır. İhtiyacınıza göre bir seçim yaparsanız bu üründen ömürlük yararlanabilirsiniz. Üzerine istediğiniz her şeyi koyabilirsiniz. Eğer yatak odası dekorasyonu yapıyorsanız makyaj aynası yerine daha yüksek ayaklı bir dresuar alıp, bir sandalye ya da puf koltukla tamamlayabilir ve kendinize özel bir makyaj köşesi hazırlayabilirsiniz. Dresuar öyle çok yönlü bir ev eşyası ki her tarza uyum sağlayacak tasarım zenginliğiyle birlikte gerçek anlamda evdeki düzene yardımcı olmayı başarıyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?