Bej Rengi Dekorasyon Nasıl Oluşturulur?

Ev dekorasyonu çalışmasında renkler ana temayı belirlemede önemli etkendir. Duvar rengi, parke rengi, halı rengi, mobilya ve eşyaların rengi hatta perdelerdeki renk seçimi bile renk dekorasyonunu etkiliyor. Bir evi dekore eden herkes huzurlu, uyumlu, ferah, istediği tarzı yansıtan, konforlu bir ev oluşturmak ister. Eşyaların konumu, ışıklandırma gibi birçok detay dekorasyonu şekillendirir. Renkler ise başta da belirttiğimiz gibi ana tema için önem taşıyor. Evinizde sadece duvar tasarımı kapsamında renk değişikliği yaptığınızda dahi evin havası değişmiyor mu? Koyudan açığa, açıktan koyuya geçişlerde bilhassa bu değişim net şekilde gözlenebiliyor. Renklerle ilgili çalışmalarda son dönemlerin en popüler dekor rengi bej kabul ediliyor. Hem duvarda hem de eşyalarda bej ağırlı tercihi oluşturuyor.

Bej rengi daha çok salon dekorasyonu yapılırken kullanılıyor. Bej, modern ve şık atmosfer oluşturmayı kolaylaştırıyor. Bej öyle joker bir renk ki istediğiniz her tarza uyarlayabilirsiniz. Örneğin bej rengi duvar seçmeniz halinde, spor bir mobilya dekoru oluşturabilirsiniz, hiç sırıtmaz aksine ince bir uyum yakalanır. Aynı şekilde bej rengi koltuk takımı tercih edip renkli kırlentlerle odayı hareketlendirebilirsiniz. Bej rengi; açık tonlarda olması sebebiyle öncelikle evinize ferah bir atmosfer sağlar. Diğer yandan ise zihninizi dinlendirir, size huzurlu yuva anlayışını sunar. Kum beji, doğal bej, sahra beji, kumsal beji gibi farklı bej tonlarıyla evinizdeki her odayı farklı bir bej tonunda tasarlayabilirsiniz. Bej rengini sadece duvarla sınırlamayın; koltuk takımlarınız, mobilyalarınız, beyaz eşyalarını, kütüphaneniz kısacası tüm eşyalarınızda bejin tonlarını kullanabilirsiniz.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Bej rengini kullanabileceğiniz alanlardan bir diğer yatak odalarıdır. Çocuk odası dâhil olmak üzere yatak odası dekorasyonu yaparken griyi farklı renklerle meç edip kullanmanızı öneririz. Örneğin mavi ve yeşilin soft tonlarını gri ile bir araya getirebilirsiniz. Duvarlarınızı çok uçuk bir yeşile, maviye boyayıp yatak nevresiminde griyi tercih edebilirsiniz. Griyi eşyalarda değil de duvarda görmek isterseniz ise işiniz daha kolay; gri rengini odanın fonu olarak kabul edip sevdiğiniz renklerle odayı dekore edebilirsiniz. Oda dekorasyonu yaparken çok fazla renk karmaşası yaratmamaya dikkat etmenizi öneririz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?