1+1 Dairelerde Dekorasyon Nasıl Yapılmalı?

1+1 daireler gün geçtikçe artmaya ve daha fazla tercih edilmeye başlanıyor. Zaman geçtikçe insanlar yaşam alanlarında küçülmeye, sadeleşmeye ve gereksiz eşya yığınından arınmaya başlıyor. Aileyi esas alınarak hazırlanan 3+1 daireler yerini daha minimal fakat fazlasıyla işlevsel olan az sayılı odalara bırakıyor. Yatak odası ve oturma odasıyla birleşik mutfağın olduğu 1+1 daireler tüm ihtiyacı karşılamaya yetiyor. Küçük evlere ön yargı ile yaklaşılıyor ama iyi bir ev dekorasyonu ile düzenlenmiş 1+1 daireler oldukça cezp edici olabiliyor. Dairenin temel bakımı ve dekorasyonu bir evi doğrudan cazip hale getirmeye yetiyor. O halde burada küçük ev sorun değil, kötü dekorasyon sorun diyebiliriz. Eğer işiniz, eğitiminiz ya da yaşamınız gereği daha küçük bir eve geçmeye niyetliyseniz sizlere basit, etkili dekorasyon tüyoları vermek isteriz.

Açık ve birbirine uyumlu renkler

online iç mimarlık nasıl çalışır

Küçük ev dekorasyonu çalışması yaparken yaşam alanlarını olduğundan daha büyük göstermek isteyen iç mimarlar, açık renklere yöneliyor. Elbette bu bir kural değil, koyu renklerle hatta açık ve koyu zıt renkleri birlikte kullanarak da iyi bir dekorasyon yapabilirsiniz. Birbiriyle uyumlu renkler ve desenler, eşyaların bir bütün halinde görünmesini sağlarken aynı zamanda eve bir derinlik kazandırıyor.

Açık mutfağı avantaja çevirmek

Küçük evlerde bağımsız mutfak yerine salonla birleşik açık mutfaklar kabul görüyor. Açık mutfakla oturma alanını birbirinden şık ve yumuşakça ayırmak için önereceğimiz şey mutfak adası kullanmanız. Mutfak adasıyla oturma grubunuzu mutfaktan en zarif şekilde b

vr 360 ile iç mimarlık

ölebilirsiniz. Elbette böyle bir düzende koltuk takımınızı ve mutfak adasını özenle seçmenizi öneririz.

Yüksek tavan avantajı

Küçük evlerde yatak odası haricinde bir de oturma odası – salon dediğimiz bir oda kalıyor geriye. Bu odada eğer yüksek bir tavana sahipseniz sakın duvarlarınızı boş bırakmayın. Duvar tasarımı yaparak yer tasarrufu edebilir, dekorasyonu zenginleştirebilir, evinize işlevsellik kazandırabilirsiniz. Örneğin kitaplarınız için yerden tavana kadar uzanan bir kütüphane düşünebilirsiniz.

Gömme dolap tasarımları

Yatak odası dekorasyonu yaparken gardırop ihtiyacınızı mümkün mertebe sade tutun. Yatak odası duvarında tercih ettiğiniz renkle uyumlu yerden tavana uzanan gömme bir dolap tercih etmeniz size müthiş bir yer tasarrufu sağlar, ferah bir alana kavuşmanıza yardımcı olur. Sade tercih edeceğiniz dolaplarınızı led ışıklarla ya da çeşitli aksesuarlarla daha modern ve özgün hale getirebilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?