Evinizde Sonbahar Dekorasyonu

2019 Sonbahar Dekorasyon Trendleri

Eylül ayı ile sonbaharı karşıladık… Sonbaharla birlikte yazlık yerleri geride bırakıp evlere dönme zamanı geldi. Sonbahar; yeni bir döneme başlangıç ve kışa hazırlığı temsil eder. Tatilde bolca dinlenip kendimizi yeni döneme hazırladıysak şimdi sıra evlerimizde. Evlerimizin dekorasyonunu da yeni bir döneme hazırlamaya var mısınız?

online iç mimarlık nasıl çalışır

Öncelikle; yeni bir başlangıç yaptığımıza göre başta temizlik geliyor. Biz bunu iç mimari tasarım açısından değerlendireceğiz. Evinize bir bakın. Hala yaz havasını hissediyor musunuz? Değişen hava şartlarına uyum sağlayacak bir dekorasyona geçmenizin vakti geldi. Sonbaharın enerjisini evinizde hissetmek için neler yapabilirsiniz bu yazımızda size bununla ilgili fikirler vereceğiz…

Evimizin dekorasyonunu mevsime göre değiştirmek derken, elbette bütün mobilyaları her mevsim değiştirmekten bahsetmiyoruz. Küçük mimari dokunuşlar, aksesuarlar, evinizin mevsimin gerektirdiği bir takım ihtiyaçları için kullanacağınız ürünler ile evinizde hem konforu hem görsel estetiği yakalamanız mümkün.

vr 360 ile iç mimarlık

Yazlık eşyalarınızı depolara kaldırıp yeni aksesuar ve ürünlere yer açtıysanız artık dekorasyonda ne gibi değişikler yapabiliriz birlikte bakalım!

Sonbaharın Gelişiyle Evlerimizin Havası Isınıyor

Sonbahar dekorasyonunda sıcak bir atmosfer, sakin, dingin ve huzurlu bir ortam ararız. Havaların soğumaya başlaması, evlerimizin ortamını, rengini ısıtmaya iter bizi. Evinizin havasına sıcaklık katan mumların yanı sıra bu görsel algıyı arttırmak için led ışık şeritleri kullanabilirsiniz. Sarı ışık veren ledlerin kullanımı ile evinizin atmosferi daha da sıcak bir etkiye bürünebilir.

2019 Sonbahar Dekorasyon Renkleri

Sonbahar deyince aklımıza ilk gelen dökülen yapraklar ve dolayısıyla yanık turuncu rengi. Dekorasyonda, 2019 yılında da yine sonbaharın trend renklerinin başında geliyor koyu turuncu tonları. Kiremit rengi, tarçın rengi, hardal sarısı, bordo, toprak tonları sonbahar dekorasyonuna damgasını vuracak renklerden. Krem, ekru renklerinin sadeliğiyle çok yakıştırdığımız kiremit tonları dekorasyondaki zarifliği bizlere yansıtıyor.

 

     

 

Aksesuar ve Ev Tekstili Ürünleri Dekorasyonu Tümüyle Değiştiriyor…

Koltuk şalları, örme kırlent kılıfları, kadife kumaş dokuları, mumlar, kuru dal ve çiçekler, kurumuş yapraklar, kozalaklar sonbahar dekorasyonun vazgeçilmez aksesuarlarından… Koltuk şalları ve polarlar havaların soğumasıyla dekorasyona giriş yapıyor. Yazın kalkan halılar ise yavaş yavaş odalarımıza geri geliyor. İnce halı, kilim gibi ev tekstili ürünleri ile kışa hazırlık yapıyoruz. Havalar soğuyup kış gelene kadar bu tarz ince halı çeşitleri bize eşlik edecek…

 

Antre dekorasyonunda kapı önü paspasları, fenerler, şemsiyelikler yerlerini almaya başlıyor. Evlerimizin girişinde de dekorasyonu süslüyor.

Mevsime Yönelik Önlemlerin Şıklığı…

Bahçeli veya verandalı evlerde dışarıda kalan mobilyaları yağmura karşı korumak için göze hoş görünmeyen naylonlar yerine şık alternatifler bulabilirsiniz. Mobilyaları korumak için renkli, şık ve dekorasyonunuza zenginlik katacak kılıflar seçerseniz, işlevi estetiğe çevirmeyi başarabilirsiniz.

Mobilyalar dışında korumak istediğiniz bitkiler için ise hazır bahçe seralarını tercih edebilirsiniz. Çeşitli yapı malzemeleri mağazalarından bulabileceğiniz farklı boyutlardaki bahçe seraları pratik bir çözüm sunmaktadır. Bahçe mobilya ve bitkileri için yaptığınız bu koruma önlemlerini veranda, apartman dairesindeki balkon ve teraslarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?