Evlerde İlkbahar Dekorasyonu

İlkbaharda evlerimizi nasıl dekore etmeliyiz...

İlkbaharla birlikte doğanın uyanması hepimizin içindeki yaşam enerjisini de harekete getirir. Havanın ısınması, günlerin uzaması ve ağaçların tomurcuklanması bizde de tazelenme ihtiyacı uyandırır. Bu yazımızda size evinizde de bu güzel enerjiyi yansıtmanın yollarını aktaracağız. Açın pencerelerinizi bırakın ilkbaharın serin ama taze kokusu içeri girsin.

Giriş kapısından başlayalım:

Giriş kapınız baharın evinize geldiğini yansıtmalı. Sizi ve evinize gelenleri rengarenk dekore edilmiş bir giriş kapısının karşıladığını düşünün içiniz neşe dolmaz mı?

online iç mimarlık nasıl çalışır

pembe renk çiçeklerden oluşan ilkbahar kapı dekorasyonu       ilkbahar sarmaşık kapı dekorasyonu       mor çiçeklerden oluşan ilkbahar kapı dekorasyonu           pembe renkli çiçeklerden oluşan kapı dekoru      papatyalardan oluşan ilkbahar kapı dekorasyonu renkli kelebeklerden oluşan kapı dekoru

Antreyi unutmayalım

Aynı canlanma ve tazelik havasını içeride de devam ettirmek için ilk durak tabii ki antre. Taze toplanan papatyaların veya hüsnüyusufların bulunduğu bir vazo pastel renklerin bulunduğu tablolar buraya renk katmaya yetecektir.

      çiçek ve vazo mid century dekorasyonu bitki ve duvar için ilkbahar dekorları

Salonda ilkbahar dekorasyonu

vr 360 ile iç mimarlık

Salonunuzda bulunan baz renklere uyacak şekilde tüm aksesuarları ilkbahara ait renklere yani çiçek renklerine çevirebilirsiniz. Kahverengi, koyu gri, bordo ve nefti renklerdeki tüm objeler evimizdeki yüklüklere depolara kalkmalı. Elma yeşili, uçuk pembe, sarı ve açık mor ile yapılan kombinasyonlar başarılı sonuçlar verir. Minderlerde floral temalar, renkli cam objeler, mavi beyaz porselenler, hasır sepetlerle yapılmış dekorasyonlar bize baharı evimize taşımakta yardımcı olacaktır. Lale, ve sümbüllerden oluşan bir saksılı çiçek köşesi yaratabilirsiniz.

pembe ve soft renklerden oluşan ilkbahar salon dekorasyonu yeşil renk ağırlıklı mid century salon dekorasyonu mum, çiçek ve aydınlatma temalı salon dekorasyonu

Ayrıca koltuk yanlarında duran kalın battaniyeler, yün ve kaşe yastıklar ile birlikte hurçlara kalkmalı. Floral desenler geniş kareli kumaşlar keten dokumalarla ve saten kumaşlarla buluşunca bulunduklara mekana hiç şüphesiz neşe ve enerji katacaktır. Kalın tüylü halılar da naftalinlenip kaldırılabilir yerlerini daha hafif ve ince olan kilimler jüt halılar veya goblen halılar alabilir.

kahve tonları ve bitkilerden oluşan yemek masası ve ev dekoru

Özellikle evinde çok sayıda tablo bulunduranlara mevsim başlarında değişiklik iyi gelecektir. Çok koyu renkli kışı çağrıştıran tabloları ve duvar süslerini de kaldırıp yerlerine daha iç açıcı pastel renklerdeki tabloları asmak baharın enerjisini evimize taşıyacaktır.

açık renk temalı ilkbahara uygun salon dekorasyonu

Yemek masalarınızda da ilkbahar kendini hissettirmeli. Pastoral renkler floral desenler örtülerde ve peçetelerde kullanılabilir. Sofraları artık rengarenk çiçekler süsleyebilir. Kokulu mum olarak tarçın karanfil portakal kokularından vazgeçilip çilek yasemin akasya kokulu mumları tercih etmeliyiz. Şu aralar özellikle teras ve bahçe sofralarında masaya saksılı çiçek de koymak son trendlerden.

farklı renk çiçeklerden oluşan mid century yemek masası dekorasyonu

ferah ilkbahar yemek masası dekorasyonu ilkbahar temalı yemek masası dekorlarımavi renk ağırlıklı ilkbahar yemek masası dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu

Mutfağınızda en kolay tazeleyebileceğiniz yerler hiç şüphesiz açık raf üniteleriniz. Birkaç şirin canlı renklerde obje, sürahi içine koyacağınız bir tutam papatya, fesleğen ve taze meyveleri yerleştirdiğiniz bir çanak bu işi görecektir.

turkuaz ve beyaz mutfak raf dekoru

Yatak odanız ilkbahara hazır mı?

Yatak odanız da ilkbaharın tazeliğinden nasibini almalı. Kalın peluş veya kaşe yatak örtüleri hurçlara, dolaplara kaldırılıp pastel renklerde pikeler ince battaniyeler yatağımız süslemeli. Yatak başınızda taze çiçeklerin bulunduğu bir vazo ve güzel bahar kokulu mumlar ilkbaharın serin ve yumuşak havasını içeri taşıyacaktır.  Yatak odası demişken, bahar temizliğine de önem verip dolaplarınızı havalandırın. Hatta içindeki giysilerinizi gözden geçirip ferahlamak için elden çıkarıcaklarınızı ayıklamanın da tam zamanıdır ilkbahar. Hem yeni kıyafetlere yer açılmış olacaktır, hem de giyilmeyen ve boşuna yer kaplayan giysilerden kurtulmak için bir fırsat.

açık renklerden oluşan yatak odası dekorasyonu pembe ve beyaz ilkbahar yatak odası dekorasyonu beyaz ve pembe renklerden oluşan yatak odası dekorasyonu

Banyo ve misafir tuvaletleri

Banyolarda eskimiş havlularınızı elden çıkarıp pastel renklerde daha ince tipte dokunmuş havluları tercih edebilirsiniz. Hatta misafir tuvaletlerinde havlu yerine kolalı kumaş bezler kullanılabilir. Ve tabiiki gün ışığı alıyorsa çiçekler, ayrıca çiçek kokulu mumlar ve sabunlar, kremler bu mekanlarda yerini almalı.

koku dekoru


çiçek ve parfümlerden oluşan ilkbahar koku dekorasyonu

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?