Ev Dekorasyonunuz Depreme Dayanıklı mı?

Geçtiğimiz günlerde yaşanılan İstanbul depremi, beklenen büyük depremle ilgili endişelere yer verirken aynı zamanda depreme karşı ne kadar hazırlıksız olduğumuzu gösterdi. Yaşadığımız evler ne kadar depreme dayanıklı olursa olsun dekorasyonunuz depreme göre oluşturulmadıysa hala güvenli değilsiniz demektir. Depreme hazırlıklı olmakla ilgili yapılan öneriler arasında ev dekorasyonu da yer alıyor. Evinizi dekore ederken isteğinize bağlı ya da iç mimarlık hizmeti ile profesyonel bir çalışma yapabilirsiniz. Ancak evinizdeki tüm eşyaların sabit olması, deprem anında size yaşam üçgeni kuracak şekilde düzenlenmesi önemlidir. Özellikle yatak odası tasarımı yaparken dikkat etmekte fayda var. Depreme gece uykusunda yakalanmanız halinde hemen bulunduğunuz yerde sağlam bir eşyanın yanına çökerek kendi yaşam üçgeninizi kurabilirsiniz.

İç Mimarlık Desteği ile Güvenli Evler

online iç mimarlık nasıl çalışır

Online iç mimarlık desteği ile hazırlanan evler, güvenlik anlamında daha şanslı. İç mimarlar görsel ve işlevselliğe verdiği önemi güvenlik için de sunuyor. Çocuk odası dekorasyonu yapılırken mobilyalar ve yataklar duvara sabitleniyor. Oturma odası ve salon tasarımı ise yine dayanıklı eşyalarla daha güvenilir hale getirilebiliyor. Doğru dekorasyonla depreme hazırlıklı olunabileceğini belirten iç mimarlar, aydınlatma gibi basit fakat hiç akla gelmeyen alanlar için önerilerde bulunuyor. Büyük, ağır avizeler yerine daha minimal ve şık tasarıma sahip olan spot ışıklar kullanabilirsiniz. Televizyon ünitesi, kütüphane ve gardırop gibi büyük eşyaların duvara sabitlenmesi gerekiyor. Evinizde ya da iş yerinizde çalışma alanınızı düzenlerken yine aynı mantıkla hareket edebilirsiniz. Büyük dosya dolaplarının en ufak bir sarsıntıda hareket haline geçmesi istenilen bir durum değildir.

Dekorasyonda Güvenlik İhmal Edilmemeli

İç mimarlar verdikleri hizmetler kapsamında ev sahiplerini uyarıyor: Eviniz şık ve konforlu olduğu kadar güvenlikli de olmalıdır. Çocuklu aileler için özellikle belirtilen güvenlik, ev kazalarının önüne geçiyor. Çocuklar çekmeceli, kapaklı birçok şeyi basamak olarak kullanıp dolabın devrilmesine sebep olabiliyor. Eşyaların risk taşımaması yapacağınız basit önlemlere bağlıdır. Yaşadığınız evin tam anlamıyla güvenli ve huzurlu olması için online iç mimarlık hizmetlerinden yararlanabilir ya da evinizdeki eşyaları sabitleyerek kendi önleminizi alabilirsiniz.    

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?