Ev Dekorasyonunda Tek Renk Tercihi

Ev dekorasyonu çalışmalarında genellikle her odada ayrı bir konsept oluşturulur, birkaç farklı renk geçişi olur. Renkler ana temaya hâkimiyet kurduğundan renk geçişlerinde yumuşak ton yakalanmaya çalışılır. Renklerin büyülü dünyasında dolaşmayı sevenler için sonsuz seçenek bulunuyor. Sadeliği, tek renk hâkimiyetini sevenler için ise şahane ev dekoru örnekleri var. İç mimarlar ve dekoratörler, tek bir renk seçerek bütün evi ya da odayı aynı renk ile donatıyor. Zemin, duvar, halılar, perdeler, mobilyalar ve aksesuarlar tek rengin içerisinde zenginleştiriliyor. Örneğin kırık beyaz rengin tercih edildiği duvar tasarımı çalışmasında yerdeki parkeler ya da halılar da beyazla devam edebiliyor. Mobilyalarda ise açık tonlar, koltuk döşemelerinde daha canlı renkler seçiliyor. Tek renk nötr bir görüntü oluştursa da genel itibariyle modern ev dekorasyonu çalışması gerçekleştirilmiş oluyor.

Beyaz, krem, kırık beyaz, bej, vizon tonları ya da siyah, lacivert, bordo gibi koyu renkler tek renk tercihlerinde çok sık kullanılan renklerdir. İç mimarlar, bu renkleri kullan

online iç mimarlık nasıl çalışır

dığında mobilya rengini farklı tonda seçiyor. Örneğin açık renkler kullanıldıysa koltuk takımının ve mobilyaların taba, kahve, sütlü kahve gibi daha toprak renklerinde, koyu tonlarda olmasına dikkat ediliyor. Salon tasarımı yapılırken bilhassa ana rengi gösterecek koyu bir renk tercih edildiğini görmek mümkündür. Dekorasyon çalışmalarında tek bir renk üzerine yoğunlaşmak modern izlenimle veriyor, sadeliği ve dinginliği yansıtıyor. Modern çağın tüketim hızına ayak uydurmak istemeyen ve

zarif iç mimariyi tercih eden ev sahipleri için sade dekorasyonlar cazip geliyor. İç mimarlık desteği alınarak yapılan tematik tasarımlar daha başarılı sonuçlar veriyor.

vr 360 ile iç mimarlık

Evini yeniden dekore etmek isteyenler için kataloglarda ve web sayfalarında gördüğümüz sade, minimal, zarif, nötr, canlı, modern dekorasyonları uygulamak çok zor değil. Online iç mimarlık hizmeti sayesinde yapılabiliyor. Evin hacmi, konumu, cepheleri gibi spesifik bilgiler verildikten sonra dekorasyon hizmeti almak eskisinden daha pratik hale geliyor. İç mimarlar kişiye, mekâna özel dekorasyon anlayışıyla her projede daha özgün ve yaratıcı oluyorlar. Tek renk ya da rengârenk fark etmeksizin her ev şık bir dekorasyona kavuşuyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?