Ev Dekorasyonunda Gri Hâkimiyeti!

Sade, sakin, minimal ve dinlendirici ev dekorasyonu çalışmalarını sevenler için gri vazgeçilmez bir renk olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemlerde modern iç mimari uygulamalarında ön plana çıkan gri renk; spor, modern, Country gibi farklı tasarımlarda da yoğun kullanılıyor. Gri nötr bir renk olduğundan asla göz yormaz, zihni bulandırmaz, kişilere zihnen huzur verir.

Ev dekorasyonu çalışması kapsamında gri rengi tercih edecekler için öncelikle gri ile birlikte kullanabilecekleri renkleri sıralayalım. Gri; sarı, pembe tonları, yeşil, mavi, turuncu, somon, kiremit rengi gibi renklerle şık bir kombinasyon oluşturuyor. Örneğin gri bir koltuk takımı alırken berjerleri hardal sarısı ya da turuncu seçerek dekorasyonunuza dengeli bir canlılık katabilirsiniz. Gri koltuklara renkli kırlentler de çok yakışıyor. Grinin soğukluğunu kırmak için enerjisi yüksek renkler kullanmanız odanın da enerjisini artırır.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Gri rengini olduğundan daha modern ve romantik gösterecek bir diğer detay ise ahşap mobilyalar. Salon dekorasyonu yaparken TV ünitesi, orta sehpa, zigon sehpa gibi eşyaların seçiminde ahşabın yumuşak tonlarına yönelmenizi öneririz. Koltuk takımınız ahşaptan ise eğer gri ile ahşabın açık tonlarını meç edebilirsiniz. Ahşap özel dokusuyla aslında her tarzda kendini güçlü şekilde ifade ediyor, yeri geldiğinde zıt renklere ince bir uyum sağlıyor. Özellikle salon

tasarımı yaparken ahşaptan yararlanabilirsiniz.

vr 360 ile iç mimarlık

Yatak odası dekorasyonu yapacağınızda ise gri ile pembe ya da mavi tonlarını kullanabilirsiniz. Pembe ve mavinin uçuk tonlarını tercih ederek yatak odanızda hem güçlü hem de romantik bir tema oluşturabilirsiniz. Griye diğer renkleri katarken nevresim takımlarından, tablolardan ya da abajurlardan yararlanabilirsiniz. Odayı renklendirmek için aksesuarlara yönelebilirsiniz. Örneğin grinin odağında bir yatak odasını pembe, mavi ya da enerjik bir sarı yatak örtüsüyle zenginleştirebilirsiniz.

Gri, bej, mat siyah, füme ve benzeri renk seçimlerinde aksesuarlar her zaman tamamlayıcı rolü üstleniyor. Örneğin gri bir odayı sadece renkli yastıklarla ya da renkli ibra başlığa sahip lambader ile yumuşatabilirsiniz. Aksesuarlardaki renk seçiminiz yumuşak geçişi sağlar. Evinizi dekore ederken  yararlanıp profesyonel bir iç mimarlık desteği alırsanız istediğiniz temayı daha kolay oluşturabilirsiniz. Birçok kişi iyi dekor fikirlerini kötü uygulamalarla yanlış yönetebiliyor. İşi profesyonele bırakmak sonucu verimli kılıyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?