Ev Dekorasyonunda Değişiklik Zamanı

Evinizdeki mobilyalarınız ne durumda? Değiştirme zamanı gelmedi mi? Koltuklar eskidiği zaman genellikle koltuk örtüsü, koltuk şalları kullanılarak hem koltuk takımına hareket kazandırılır hem de deformasyonlar kamufle edilir. Ev dekorasyonu yaparken eskiyen ya da artık hoşunuza gitmeyen mobilyalarınızı değiştirmeye karar verdiniz. Bu aşamada yeni mobilyalarınızın nasıl olacağını seçmeye başlayabilirsiniz. Dekorasyon yaparken koltuk takımı, TV ünitesi, yemek masası, oturma grubu gibi demirbaş eşyalar evin genel temasını gösterdiğinden özenli seçilmelidir. Bu eşyaların çok uzun yıllar kullanılacağı ise unutulmamalıdır. Örneğin salon dekorasyonu yapılırken tek tip, koyu bir renk seçmek yerine daha ferah, modern, açık renklere yönelebilir, tüm koltukların aynı renk olması yerine iki uyumlu renkten oluşan bir oturma grubu seçebilirsiniz. Mobilya seçimindeki bu tarz detaylar, dekorasyonu zenginleştiriyor, uzun yıllar sıkılmadan keyfini sürmenizi sağlıyor.

Online İç Mimarlık Desteği

online iç mimarlık nasıl çalışır

Ev dekore ederken bütçe dâhilinde zarif seçimler yapabilirsiniz. Bu konuda daha kapsamlı bir çalışma yapmak istemeniz halinde ise online iç mimarlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. İç mimarlar, ofis dışına çıkıyor ve dijital platformlarda hizmet veriyor. Ev sahipleri evinin ölçülerini, fotoğraflarını ve hayalindeki dekorasyonu iç mimarlara gönderiyor, kısa sürede dekorasyon ve alışveriş önerileri alıyorlar. Online ev dekorasyonu ülkemizde ve dünyada yükselen dekorasyon trendlerinden biri kabul ediliyor. İnsanlar dijital platform aracılığıyla iç mimarlara ulaşabiliyor, bütçelerini belirleyerek hizmet satın alabiliyor.

Pratik ve Konforlu Eşya Seçimi

İç mimarlar, eşya değişimlerinde önemli ipuçları veriyor. Evdeki yaşama ve aile üyelerine göre seçim yapılması öneriliyor. Örneğin evde çocuk varsa eşyaların kirlenme ihtimaline göre yıkanabilir, silinebilir koltuklar seçilmesi eşyanın kullanımını pratikleştiriyor. Diğer yandan kalabalık aileler için açılabilir kapanır yemek masaları iyi bir alternatif oluşturuyor. Küçük evler için ise yerden tasarruf ettirecek kibar yapılı eşyalar bulunuyor. Yatak odası tasarımı yaparken ya da çocuk odası dekorasyonu hazırlanırken bu alanların uyku odaları olduğu göz önünde bulundurularak dinlendirici, sakinleştirici renkler ve göz yormayan aydınlatmalar tercih edilmelidir. Eşya satın almadan önce eşyanın evdeki konumu göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin mağazada beğenilen mobilya evinize küçük ya da büyük gelebilir. Her ev ölçüsüne uyacak muhteşem ürünler bulunuyor. Doğru eşyayı seçmek dekorasyon çalışmanızı zenginleştirir.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?