Dekorasyonda Aksesuar Kullanımına Dair Öneriler

Ev dekorasyonu çalışması yapılırken dekorasyonu tamamlamak için aksesuarlar kullanılıyor. Aksesuarlar hem evin görsel yönünü zenginleştiriyor hem de uygulanan tarzı en iyi biçimde ifade ediyor. Aksesuarsız ev dekorasyonu eksik kabul ediliyor. İç mimarlar, dekorasyonla ilgilenen uzmanlar, doğru aksesuar kullanımına dair önemli ipuçları paylaşıyor.

Dekorasyonu ana bölümlerle sınırlı tutmak istenilen güçlü etkiyi sunmada başarısız kalıyor. Her zaman giriş bölümünden başlanmalı ve evin dört bir köşesi uyumlu şekilde düzenlenmelidir. Örneğin evin giriş bölümünü canlandırmak için ayna ve tablolarla işe koyulabilirsiniz. Aynalı dresuar modelleri giriş bölümüne istenilen şıklığı ve işlevselliği katarken aynı zamanda bu bölümde küçük çerçeveler, vazolar ya da farklı süs eşyalarının kullanılmasına imkân tanıyor.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Salon dekorasyonu için iç mimarların önerisi renkli yastıklar oluyor. Özellikle açık renk ya da tek renk hakimiyetinde bir koltuk takımı tercih edilmişse ve salonun renkleri nötr ise rengarenk kırlentlerle salonu renklendirebilirsiniz.  Birbiriyle uyumlu, enerjik renkler tercih etmeniz halinde, salondaki diğer eşyalarla ince bir uyum yakalayabilirsiniz.

Oturma odası ve salon gibi alanlarda aydınlatmayı destekleyen lambader ve abajurlar, dekorasyonu modern biçimde tamamlıyor.  yaparken modern aksesuarlardan yararlanmak istiyorsanız seçiminizi lambaderden yana kullanabilirsiniz. Lambaderler, zarif tasarımıyla evlere hem şıklık hem de aydınlık kazandırıyor. Yatak odası dekorasyonu yaparken de bu aydınlatıcıları kullanmanızı öneririz.

Yatak odası tasarımı genellikle sade ve şık tema ekseninde yapılıyor. Gardıroplar, şifonyer, yatak gibi ana eşyalar odayı tamamladığından perde, tablo, abajur, halı, çiçek gibi aksesuarlarla odanın tasarımı zenginleştiriliyor. Yatak odasında yatak başlığının üstüne büyük bir tablo asarak size özel bir duvar tasarımı oluşturabilir, odayı daha modern gösterebilirsiniz. Yatak odasında renk uyumu yaparken dengeli seçimler yapmanızı öneririz. Örneğin beyaz, krem gibi açık tonlarda bir mobilya seçimi varsa perdelerde ya da halı seçiminde daha renkli, yumuşak tonlar tercih edebilirsiniz.

vr 360 ile iç mimarlık

Çiçekler ve bitkiler ev dekorasyonu için işin en keyifli yönünü temsil ediyor. Rengârenk çiçekler, yemyeşil bitkiler hemen her tarza hitap ediyor, dekorasyon temasında asla sırıtmıyor. Ancak iç mimarlar bitkilerin kullanımında uyarılar yapıyor; yoğun bitki kullanımı mekândaki oksijeni azalttığından denge sağlanmalıdır. Bilhassa küçük yapılarda bitki kullanımı sınırlandırılmalı.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?