Ev Dekorasyonuna Pastel Dokunuşlar

Ev dekorasyonu uygulamalarında renklerin önemi artık herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Bir dekorasyonu oluştururken önce renk uyumu sonra materyal uyumu gözetiliyor. Online iç mimarlık ekibimiz, pastel renklerin eşyalardan ziyade duvar dekorasyonu uygulamalarında öne çıktığını ve bu şekilde kullanımının daha ideal olduğunu belirtiyor. Elbette pastel dekorasyon ev tekstil ürünlerinde de kendini gösteriyor, soft bir hava katıyor. Örneğin, bebek, çocuk, genç odası dekorasyonu yaparken duvarlarda, perdelerde, nevresim takımlarında ve aksesuarlarda pastel renklerden yararlanılabilir.

Duvar dekorasyonunda pastel renkler

Pastel renkler, huzur verici canlı ve yumuşak tonlara sahip. Duvarlarda biraz romantik, biraz soft, biraz da canlılık isteyenler pastel dekorasyonu tercih edebilir. Pastel renkler hem göz yormaz hem de şık bir tasarım sunar. Online iç mimarlık çalışmalarında sıklıkla pastel tonları görebilirsiniz. Hepsinde de dengeli renk kullanımıyla şık bir dekorasyon öne çıkartılıyor. Oturma odası, yatak odası, yemek alanı, salon dekorasyonu yaparken duvarlarda pastel maviler, pembeler, yeşiller göz alıcı bir görüntü oluşturuyor.

Çocuk odası dekorasyonunda pastel renkler

online iç mimarlık nasıl çalışır

Çocuk ve genç odası dekorasyonları her zaman canlı bir atmosfer yaratma amacıyla tasarlanır. Duvarlar, mobilyalar, nevresim takımları, aksesuarlar birbiriyle uyum içinde, şık bir tasarıma zemin hazırlar. Pastel dekorasyon çocuk ve genç odalarına uygulanacaksa eğer pastel tonlara destekleyici ek bir renk katılabilir. Örneğin pastel pembesine gri zarif bir ahenk kazandırıyor. Duvarlarda pastel boya ya da duvar kâğıdı, mobilyalarda pastel renkler, halı ve perdede yumuşak renkler dekorasyonun bütününü keyifli hale getirir.  

Oturma odası dekorasyonunda pastel renkler

Pastel renkler, aksesuar ve aydınlatma ürünleriyle birlikte düşünülüp uygulandığında eve farklı bir hava katıyor. Asla yorucu olmayan aksine dinlendirici ve huzur verici bir atmosfer sunuyor. Evin temasını, atmosferini değiştirirken renkleri cesurca kullanmak etkili sonuçlar veriyor. Pastel dekorasyonu evin sadece bir bölümüne bile uygulayabilirsiniz. Yemek alanı, oturma odası dekorasyonu pastel renklerin kullanılabileceği cazip alanlar. Özellikle oturma odasında, koltuk takımı, ev tekstil ürünleri ve aksesuar seçiminde pastel temasına dikkat edilirse çok şık bir renk tasarımı oluşturulabilir. Online iç mimarlık profesyonelleri, ev tasarım projelerinde renklerin mekâna kazandırdığı ferahlık, derinlik, aydınlık ve huzur hissini biliyor, yaşam alanlarını bu yönde zenginleştirmek için incelikli bir tasarıma imza atıyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?