Ev Dekorasyonuna Nostaljik Yaklaşım

Nostaljik Dekorasyon Unsurları

Hepimiz iyi tasarlanmış, güzel mobilyaları ve aksesuarları olan evlerde yaşamak isteriz ve güzellik algısı hepimiz için başka anlamlar ifade eder. Peki herkesin zihninde farklı yeri olan güzellik algısının ortak paydası nedir? Aslında basit; ‘ruha hitap eden’… Herkesçe farklılık gösteren fakat herkesin kendi ruhuna hitap eden detaylar.

Yaşadığımız evde, beklentilerimizin başında huzurlu olması geliyor. Bu aşamada da seçeceğimiz mobilya ve aksesuarlar büyük önem taşıyor. Çoğu zaman ana mobilyalar mekanda genel geçer bir karakter oluşturmaya yetmiyor. O noktada devreye aksesuarlar, yani mekanın bütünleyicileri giriyor.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Avangard, modern, bohem tarzımız ne olursa olsun yaşam alanınızda genel stilinizin dışına çıkan birkaç unsur kullanmak vurgulamak istediğinizin stili kaybetmenizden çok öne çıkarmanıza yardımcı olacak. Çünkü her şeyin aynı olduğu bir mekanda tüm ürünler diğerleriyle aynılaşarak kimliklerini kaybedecekler. Bu noktada yardımımıza nostaljik ürünler koşuyor. Nasıl mı?

Mekanı farklılaştırmanın kolay fakat etkili yollarından biri yaşanmışlığı olan, ikinci el ürünlere yaşam alanlarınızda şans vermek.  Bu; bir çerçeve, bir ayna ya da duvar saati gibi çok küçük bir obje olabileceği gibi; bir halı, berjer veya bir kitaplığı da tanımlayabilir. Kullanılmış ve zamanında bambaşka şekilde kimliklendirilmiş ev eşyalarını sizin dokunuşunuzla dünün ve şimdinin kimliğini birleştirerek yeniden şekillendirmek istemez misiniz? Nostaljik eşyalar için ikinci el eşya satan dükkanları ve antikacılara gezdiğinizde hem dekorasyon stilinize uygun obje ya da eşyaları bulabilir, hem de zamanda keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bunu online ortama taşıyan ve çok başarılı şekilde gerçekleştiren Dekopasaj bu konuda size bambaşka ufuklar açabilir.

Nostaljik ürünleri yalnızca 70, 80 ve 90’lara taşımak doğru olmayacaktır. Beş on yıllık bir eşya da sizin için pek çok anlamlar ifade edebilir; çok sevdiğiniz bir dostunuzla kahve içtiğiniz o yarım saatlik süreye götürebilir. Çocukluğunuzun en mutlu anına atıfta bulunabilir.. Sizinle yaşamamış dahi olsa ilk bakışta sizi alıp huzurlu uzaklara götürecek mobilya ve aksesuarlar ruhunuzu besleyecek, huzurlu bir ortam oluşturacak…

vr 360 ile iç mimarlık

Artık aldığınız online tasarım hizmetlerinde de nostaljik ve ikinci el ürün seçimi talep edebileceğinizi unutmayın..

stilini keşfet

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?